V dobrom stretnutí remíza s lídrom bulharskej ligy

V dobrom stretnutí remíza s lídrom bulharskej ligy

04.02.2012 | Redakcia

kamesch_belekBol to iný zápas ako so Zaglebie Lubin. Súper bol kvalitnejší, hra mala vyššie tempo... Skrátka, bolo to o inom.

FK Senica – Ludogorec Razgrad 0:0

Zostava FK Senica: Kamesch – Janso, Pillár, Gajdošík, Leal – Strnad, Kóňa – Diviš, Černý, Vilkovský (46. Bolinha, 82. Sedlák) – Blackburn

Hrdinom zápasu sa mohol stať Michal Vilkovský. Hoci hral iba polčas, minimálne dvakrát klopal na bránu Urosa Golubovica. Jeho príležitosti ale ostali nevyužité. Už v 3. min mohol talentovaný útočník profitovať z Černého štandardky, nebol však dostatočne dôrazný. V závere polčasu to boli opäť Černý s Vilkovským, ktorí podkúrili defenzíve lídra najvyššej bulharskej súťaže. Sľubná šanca, pri ktorej sa ozval aj cinkot žrde bulharského gólmana, ale ostala nevyužitá. Gól nepriniesla ani 35 minúta, keď Kóňa zahrával štandardku. Brankár Golubovic sľubnú akciu zastavil. V závere polčasu centroval z uhla Leal, Bulhari však solídny pas upratali na roh.

Aj po zmene strán sa hralo veľmi svižne a živo. Proti silnému súperovi vystupovala veľmi kompaktná defenzíva FK. Balkánci sa prakticky nedostávali do šancí. Naopak, gól mal na kopačke Blackburn. Po Divišovej prihrávke bol však tiesnený a v komplikovanej príležitosti neuspel. V závere zápasu zažiaril ostrieľaný Kamesch. Skúsený brankár, ktorý počas celého zápasu hlasivkami výdatne riešil účinkovanie spoluhráčov, najskôr zdarne zastavil vydarenú kombináciu Razgradu a vzápätí sa úspešne postavil proti štandardke bulharského tímu. Náš Pali loptu za svoj chrbát nepustil a keďže sa gólovo nepresadili ani Seničania, duel sa skonči bezgólovou remízou.

Hodnotenie Stanislava Grigu: „Hrali sme lepšie ako proti poľskému Ľubinu. Treba však povedať, že aj náš protivník bol kvalitnejší. Takýchto zápasov by sme mali hrať v príprave čo najviac. Súper bol futbalový, behavý, technický. Na šance to bolo vyrovnané. V tomto ukazovateli sme boli snáď aj o čosi lepší. Bulhari si vytvorili dobré príležitosti až v závere. Teší ma, že chlapci podali kompaktný výkon. Aktívni sme boli aj smerom dopredu, šance sme však nevyužili. Bol to náročný zápas. Veľa sme behali bez lopty, všetky situácie sme ale ustáli. Stále nehráme v plnej sile. Niektorí hráči sú zranení. Hrať nemôžu Gorosito, Ďurica ani Wijlaars, takže zatiaľ to nie je o ideálnom základe, zostavu točíme.“

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu