Križkovo Miláno lepšie ako Kalabiškova Barca

Križkovo Miláno lepšie ako Kalabiškova Barca

06.02.2012 | Redakcia

kaka01Sústredenie v Turecku sa preklápa do poslednej etapy. Na pondelkové popoludnie je naplánovaný už tretí prípravný duel. Okrem toho majú chlapci v nohách množstvo tréningových i regeneračných jednotiek. „Starostlivosť je tu na výbornej úrovni. Máme vytvorené dobré tréningové podmienky, hráme na kvalitných ihriskách a najmä, v súvislosti s podnebím na Slovensku, je tu veľmi príjemné počasie,“ hodnotí doterajší priebeh kempu Juraj Križko.

Pred rokom sa vyvíjalo sústredenie veľmi podobne. Dobrá starostlivosť, počasie, plochy... Potom, ale prišiel čierny okamih, ktorý Križka vyradil na takmer 10 mesiacov z tréningového zaťaženia. V prípravnom zápase si vážne poranil kolenné väzivo. „Druhý tréning sme mali na ihrisku, kde sa mi to vlani stalo. Chvíľu som na to myslel, ale potom som to vypustil z hlavy. Povedal som si, že ak sa má niečo stať, tak sa to stane. Bez ohľadu na to, či na to budem myslieť alebo nie,“ konštatuje pragmatickým hlasom bývalý hráč Trenčína či Brna.

Ani napriek nabitému tréningovo-zápasovému rytmu nemajú naši chlapci futbalu dosť. Krásnej hre sa venujú aj v čase vzácneho voľna. „Na izbe som s Honzom Kalabiškom. V čase voľna pozeráme telku, alebo hráme play station. Z obľúbeného seriálu Ako som spoznal vašu matku sme videli už viac ako 25 dielov. A keď práve nepozeráme seriál, na play station hráme futbal. Ja za moje obľúbené AC Miláno, Kala hrá za Barcelonu. Hoci si vybral najsilnejší tím, zatiaľ ho pravidelne bijem,“ nechal nás nahliadnuť do súkromia svojej izby Juraj Križko. V období, keď hrával za milánsky veľkoklub Kaká, stal sa tento loptový virtuóz Jurajovým obľúbencom. A hoci Brazílčan neskôr prestúpil do Realu Madrid, ostal Križkovým favoritom aj naďalej. Rovnako ako milánske AC na veľkej európskej klubovej scéne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Naše dorastenecké kategórie odohrali svoj prvý majstrovský zápas

Naše dorastenecké kategórie odohrali svoj prvý majstrovský zápas

19.8. | Tomáš Nečas
Na východe sme získali bod, mohli byť aj tri

Na východe sme získali bod, mohli byť aj tri

19.8. | TASR
Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

14.8. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu