Vedúci o tom, ako to v Turecku všetko funguje

Vedúci o tom, ako to v Turecku všetko funguje

07.02.2012 | Redakcia

snegi tureckoKdeže Barcelona, Madrid, Manchester alebo Miláno. Metropolou európskeho futbalu nie je v tomto období ani jedna z uvedených dominánt, lež slnečná Antalya a jej okolie. Futbalovými klubmi sa to na južnom pobreží Turecka len tak hmýri. Okrem Senice tam majú, či mali, rozložené svoje útočištia trebárs aj Žilina, Košice, Trnava, Olomouc, ale aj množstvo tímov z Poľska, Ruska, Maďarska, Srbska, Bulharska, Rumunska či napríklad Chorvátska. Klimatické podmienky na prípravu na jarnú časť ligových súťaží sú v prímorskej časti krajiny, rozprestierajúcej sa na dvoch kontinentoch, doslova ideálne.

 Podnikaví Turci, vedomí si svojej polohy, začali už pred rokmi budovať sieť ubytovacích a športových areálov. Aj preto patrí začiatkom roka ich dovolenková zóna medzi najvyhľadávanejšie destinácie športových kolektívov.

 Výprava FK Senica je ubytovaná v hotelovom komplexe Arkádia v Beleku. „Vidno, že Turci neposkytujú tento servis prvý rok. Infraštruktúru a všetko okolo toho majú dokonale premakané,“ myslí si Martin Šnegoň, vedúci A-mužstva FK Senica. „Pred každým tréningom nás autobus vyzdvihne pred hotelom, zavezie nás na ihrisko, tam nás čaká a potom nás vezme späť na hotel. V sobotu nás mal na starosti jeden milý šofér. Úsmevy rozdával na všetky strany. Až neskôr z neho vyliezlo, že v ten deň oslavoval sedemdesiatku. Napriek siedmym krížikom na chrbte pôsobil veľmi vitálne a mladícky. Ako sa patrí, pekne sme mu zagratulovali a zaželali pevné zdravie,“ pokračuje vedúci mužstva.

 Mamutie ubytovacie komplexy sú lemované nespočetným množstvom kvalitných trávnikov. „Ihriská sú rozdelené podľa hotelov. Každému patrí niekoľko plôch. Môže sa stať, že nám preložia termín zápasu. Napríklad prvé dva duely sme mali hrať o 15.00 h, ale deň pred stretnutím nám oznámili, že budeme hrať o dve hodiny neskôr. Tieto posuny sa dozvedáme v dostatočnom predstihu, takže vieme na to reagovať,“ konštatuje ďalej člen výpravy, ktorý má vo svojom nabitom zápisníku povinností aj úlohu zabezpečiť pre hráčov zakaždým čistý výstroj. „S personálom hotela sme dohodnutí, že po každom tréningu nám operú kompletný tréningový výstroj. Denne nám tak perú veci dvakrát. Pred každým tréningom či zápasom majú chlapci nachystané čisté oblečenie. V náročnom programe je nutné, aby sa chlapci venovali aj oddychu a aktívnemu relaxu. Regenerácia je v rámci hotelovej časti komplexu. Okrem toho chodia chlapci aj do mora, kde na ich končatiny pôsobia blahodarné účinky slanej vody,“ ponúka ďalšie informácie Martin Šnegoň.

 Realizačný tím FK Senica pracuje ako kvalitne zladený orchester. Každý člen má presne stanovené úlohy. Najnavštevovanejšou miestnosťou je zrejme komnata, kde Róbert Beblavý masíruje unavené končatiny futbalistov. Lekár dohliada na zranených hráčov, tréneri miešajú náplň tréningov a dávajú zápasové pokyny, prezident klubu Viktor Blažek a športový riaditeľ Dušan Vrťo koordinujú veci spojené s organizáciou tréningových i zápasových plôch a na starosti majú ďalšie organizačné záležitosti.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu