V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

20.02.2012 | Redakcia

vcelkaSenický futbalový klub smúti. Vladimír Včelka st. totiž už nie je medzi nami. Srdce futbalovej osobnosti dotĺklo v predposlednú februárovú nedeľu roku 2012. Iba nedávno, 8. februára, sa dožil 68. narodenín. V jeho živote boli, žiaľ, posledné.

Skôr narodení si na to iste spomenú. Keď nastupovala družina Senice na pľac, hlásateľ začal menovať jej zostavu nasledovne: „Číslo jeden – Včelka, číslo dva – Včelka...“ Nerozlučná dvojica súrodencov mala predovšetkým defenzívne úlohy. Ivan bol brankárom, Vladimír nastupoval ako pravý obranca. Celý futbalový život ostal verný Senici. Roky tu drel ako hráč, potom pokračoval v úlohe mládežníckeho trénera, nuž a svojou oddanosť dokumentoval aj ako fanúšik. Zápasy jeho vnukov Marka či Nicolasa sa bez starého otca hádam ani nemohli hrať. Nevynechal snáď žiaden z duelov, v ktorom sa predstavili jeho potomkovia. Históriu klubu mal v hlave. Nečudo, veď s ním žil každý deň. Vídali sme ho aj na zápasoch prvého tímu.

Vlani, na prelome mája a júna, defiloval spolu s ostatnými osobnosťami na oslave 90. výročia založenia senického klubu. Stretnutie kamarátov a bývalých spoluhráčov sa nieslo vo veľmi priateľskej a úprimnej atmosfére. Usmiati futbalisti spomínali na doby dávno zašlé a akosi prirodzene z nich žiarilo – o desať rokov, pri oslave senickej futbalovej storočnice, sa tu stretneme opäť. Žiaľ, zostava pamätníkov bude ochudobnená. Vladimír Včelka st. už nepríde.

Zlovestná správa o skone veľkého športovca zasiahla predovšetkým jeho širokú rodinu, ktorá je už dlhé roky spojená so senickým futbalom. Už sme spomenuli, že okrem Vladimíra hájil tunajšie farby aj brat Ivan. V jeho stopách pokračovali i synovia Vladimír ml. a Miroslav. Gény po starom otcovi zdedili aj vnuci Marek a Nicolas.

FK Senica smúti. Rodine Vladimíra Včelku st., priateľom a všetkým pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu