V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

V nedeľu nás opustil Vladimír Včelka st.

20.02.2012 | Redakcia

 

vcelkaSenický futbalový klub smúti. Vladimír Včelka st. totiž už nie je medzi nami. Srdce futbalovej osobnosti dotĺklo v predposlednú februárovú nedeľu roku 2012. Iba nedávno, 8. februára, sa dožil 68. narodenín. V jeho plodnom živote boli, žiaľ, posledným sláveným výročím.

Skôr narodení si na to iste spomenú. Keď nastupovala družina Senice na pľac, hlásateľ začal menovať jej zostavu nasledovne: „Číslo jeden – Včelka, číslo dva – Včelka...“ Nerozlučná dvojica súrodencov mala predovšetkým defenzívne úlohy. Ivan bol brankárom, Vladimír nastupoval ako pravý obranca. Celý futbalový život ostal verný Senici. Roky tu drel ako hráč, potom pokračoval v úlohe mládežníckeho trénera, nuž a svojou oddanosť dokumentoval aj ako fanúšik. Zápasy jeho vnukov Marka či Nikolasa sa bez starého otca hádam ani nemohli hrať. Nevynechal snáď žiaden z duelov, v ktorom sa predstavili jeho potomkovia. Históriu klubu mal v hlave. Nečudo, veď s ním žil každý deň. Vídali sme ho aj na zápasoch prvého tímu.

Vlani, na prelome mája a júna, defiloval spolu s ostatnými osobnosťami na oslave 90. výročia založenia senického klubu. Stretnutie kamarátov a bývalých spoluhráčov sa nieslo vo veľmi priateľskej a úprimnej atmosfére. Usmiati futbalisti spomínali na doby dávno zašlé a akosi prirodzene z nich žiarilo - o desať rokov, pri oslave senickej futbalovej storočnice, sa tu stretneme opäť. Žiaľ, zostava pamätníkov bude ochudobnená. Vladimír Včelka st. už nepríde.

Zlovestná správa o skone veľkého športovca zasiahla predovšetkým jeho širokú rodinu, ktorá je už dlhé roky spojená so senickým futbalom. Už sme spomenuli, že okrem Vladimíra hájil tunajšie farby aj brat jeho Ivan. V stopách oduševneného futbalistu pokračovali i synovia Vladimír ml. a Miroslav. Gény po starom otcovi zdedili aj vnuci Marek a Nikolas.

FK Senica smúti. Rodine Vladimíra Včelku st., priateľom a všetkým pozostalým vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť.

Posledná rozlúčka s Vladimírom Včelkom st. bude v stredu 22. februára o 14.00 h na senickom cintoríne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu