PREVIEW: Po víkendovom voľne privítame doma rozbehnutý Slovan

PREVIEW: Po víkendovom voľne privítame doma rozbehnutý Slovan

10.03.2017 | Filip Holec

Cez víkend naše mužstvo oddychovalo vďaka zrušenému zápasu s Myjavou, pred zajtrajším zápasom si pripomenieme pamiatku legendárneho Strýca Jána

V sobotu o sedemnástej privítame na domácom trávniku rozbehnutých Belasých. Zverenci Ivana Vukomanoviča naštartovali (aj vďaka Myjave) stíhaciu jazdu za Žilinou a vďaka trom jarným víťazstva v rade a slabšej forme žlto-zelených už strácajú na Šošonov len sedem bodov. Zajtra nás teda nečaká vôbec ľahká úloha, pretože Slovan bude chcieť Žilinčanov dostať jednoznačne pod ešte väčší tlak. Do kádra srbského trénera sa vrátil Róbert Vittek a Bratislavčania získali aj srbského mládežníckeho reprezentanta Uroša Damnjanovića z Partizanu Belehrad. Špecifickú príchuť bude mať zajtrajší zápas aj pre bývalého kapitána Senice Tomáša Kóňu, ktorý je už na Záhorí doma a v Senici má prakticky domáce prostredie. Slovanisti navyše v týždni druhýkrát v krátkom slede zdolali aj úradujúceho majstra z Trenčína a prídu ku nám vo veľmi dobrej nálade. Ako sme však ukázali v úvodných dvoch kolách, dokážeme smelo potrápiť aj najväčších favoritov. V kádri Senice sa navyše tiež nájdu hráči so špeciálnou motiváciou, keďže v minulosti pôsobili práve v belasom drese. Viktor Miklós, Juraj Kotula a Alan Kováč sú dokonca odchovancami nášho zajtrajšieho súpera a Adrián Kopičár k nám prestúpil práve z bratislavského Slovana. O náboj je tak na sobotný podvečer jednoznačne postarané a naše mužtvo si naviac bude chcieť uctiť pamiatku zosnulej legendy senického futbalu Strýca Jána Baduru čo najlepším výsledkom. 

VIZITKA KLUBU

Rok založenia: 1919
Štadión: Pasienky
Kapacita:  11 591 divákov
Prezident: Ivan Kmotrík
Viceprezidenti: Ivan Kmotrík ml. , Petr Kašpar
Športový riaditeľ: Richard Trutz
Marketingový riaditeľ: Tomáš Straka
PR riaditeľka: Martina Štefanková
Mediálna manažérka: Martina Medzayová
Projektový manažér a koordinátor pre styk s fanúšikmi: Stanislav Kramarič
Technicko - investičný riaditeľ: Zdeno Roman
Riaditeľka medzinárodných vzťahov: Judit Miklósová
Riaditeľ Akadémie ŠK Slovan: Jozef Valovič

REALIZAČNÝ TÍM A- MUŽSTVA:
Tréner: Ivan Vukomanović
Asistent trénera: Vladimír Radenković
Tréner brankárov: Pavol Hrnčiarik 
Vedúci mužstva: Ján Švehlík
Kondiční tréneri: Martin Kojnok, Xavier de Souza Simoes 
Lekár: Ján Grňa
Maséri: Marek Košáň
Fyzioterapeuti: Lukáš Hačkulič, Štefan Szilágyi
Kustódi: Ján Beniač, Peter Pavlovič, Peter Paulický

Brankári: Ján Mucha, Dominik Greif, Martin Krnáč
Obrancovia: Boris Sekulič, Vernon de Marco Morlacchi,  Milan Rundić,  Kornel Saláta, Ruben Ligeon, Adam Laczkó, Samuel Antálek
Stredoví hráči: Joeri De Kamps, Seydouba Soumah,  Vukan Savičević, František Kubík, Samuel Šefčík, Lesley De Sa, Mitchel Schett, Filip Oršula, Cléber de Nascimento, Tomáš Kóňa, Marek Rigo, Uroš Damnjanović
Útočníci: Róbert Vittek, Tamás Priskin,  Patrik Pinte, Alexander Čavrić

ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY:
Posledných päť vzájomných zápasov: 

16.10.2016 ŠK Slovan - FK Senica 2:0
18.7.2016 FK Senica - ŠK Slovan 0:1
17.4.2016 FK Senica - ŠK Slovan 1:3
15.3.2016 FK Senica – ŠK Slovan 1:1 (3:4pk) Slovnaft cup
7.11.2015 ŠK Slovan – FK Senica 2:1

STRELCI V NAJVYŠŠEJ SÚŤAŽI

Góly Senice - 21: Smetana 3, Kóňa 2, Diviš 2, Gorosito 2, Piroska 2, Blackburn 2, Kalabiška 2, Mráz 2, Ďurica, Diarrassouba, Pillár, Leško.

Góly Slovana - 45: Soumah 5, Šebo 3, Fořt 3, Zreľák 3, Saláta 3, Masaryk 2, Halenár 2, Guédé 2, Grendel 2, Vittek 2, Milinkovič 2, Mészáros 2, Kozák, Sylvestr, Breznaník, Slovák, Božič, Táborský, Smetana, Kolčák, Kladrubský, Peltier, Čikoš, Gorosito, Priskin, Crnkič, vlastný (Kroupa), vlastný (Gorosito).

HEAD2HEAD

V strede obrany oboch mužstiev už dlhšiu dobu pôsobia azda dvaja najistejší stopéri vo Fortuna lige. V senickom drese s číslom 17 je neodmysliteľnou súčasťou pevnej defenzívy rodák z Bardejova Róbert Pillár. Možno trochu prekvapujúco chýbal náš stopér v ligovom výbere Slovenska v zápasoch proti Švédsku a Ugande, každopádne jeho stála výkonnosť z neho robí atraktvíny cieľ aj pre skautov zahraničných klubov. Pillár má výborné čítanie hry a navyše vie byť veľmi nebezpečný pri útočných štandardných situáciach. Na druhej strane v belasom drese je spoľahlivou oporou stredu obrany reprezentačný stopér Kornel Saláta. Jeho prednosti netreba obšírne rozpisovať, nie nadarmo figuroval aj vo výbere trénera Kozáka na Majstrovstvách Európy vo Francúzsku a dnes si bez neho nevie tréner Vukomanović predstaviť stred slovanistickej obrany. Obaja muži sú kľúčovými pre úspech svojich tímov a zajtra bude mať najmä náš stopér kvalitnú defenzívnu previerku v podobe silnej ofenzívy Bratislavčanov. V ofenzíve naopak Pillár môže byť práve tým, ktorý bude pri štandardných situáciach Senice hroziť Salátovi najväčším nebezpečenstvom. Kto obstojí vo vzájomnom súboji sa môžete presvedčiť zajtra od 17:00 na našom štadióne. 

Zápas FK Senica - ŠK Slovan Bratislava zajtra na senickom štadióne rozhoduje trojica Ladislav Prešinský, Radoslav Bobko, Peter Jenčura. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu