V nedeľu o 18.30 ostrý štart vo Fortuna lige, prichádza Trenčín

V nedeľu o 18.30 ostrý štart vo Fortuna lige, prichádza Trenčín

22.07.2017 | Vlado Miček

Po prípravnom období sa futbalisti a fanúšikovia konečne dočkajú ostrého štartu. V nedeľu 23.7. o 18:30 privítame AS Trenčín.

V úvodnom kole nového ročníka Fortuna ligy nás preverí jeden z najlepších tímov našej najvyššej súťaže AS Trenčín. Zverenci Miroslava Ševelu skončili v minuloročnej edícii na 4. mieste, keď si v záverečnom kole poradil s Tatranom Prešov 4:0 a zabezpečil si postup do Európskej ligy. AS v závere uplynulého ročníka odohral posledných sedem duelov na domácom štadióne, keďže počas ročníka prebiehala rekonštrukcia trenčianskeho štadióna.

Kým pre nás bude úvodné kolo zároveň súťažnou premiérou, Trenčania už majú v nohách štyri súboje v Európskej lige. V úvodnom kole im nebol vážnejšou prekážkou klub z Gruzínska, keď s Torpedom Kutaisi zaknihovali dve jednoznačné víťazstvá – 5:1 doma a 3:0 vonku. V nasledujúcom predkole však zažili studenú sprchu, keď ich vyradil izraelský klub Bnei Jehuda. Priebeh dvojzápasu poznačil skorý gól Izraelčanov v úvodnom stretnutí, ktorý Trenčania odohrali pre prestavbu štadióna v Myjave. Na Kopaniciach remizovali 1:1 a vonku prehrali 0:2, keď nedokázali zužitkovať prvopolčasovú prevahu a v druhom súper po rýchlych protiútokoch dvakrát uderil.

Na víťazstvo s AS Trenčín čakáme už dlhých desať zápasov. Posledných deväť duelov vo Fortuna lige sme sa ani raz netešili z víťazstva. Okrem dvoch remíz sme zaknihovali s týmto súperom až sedem prehier. Za kratší koniec sme ťahali aj vo finále Slovenského pohára v roku 2015, keď sme súperovi podľahli až po rozstrele zo značky pokutového kopu. Je načase prerušiť túto čiernu sériu.

Tréner Ivan Vrabec, ktorý mimochodom tri sezóny strávil v AS Trenčín a získal s ním ako asistent dva tituly, je pred zápasom optimista, aj keď vie, ž to bude ťažké: "Ideme do zápasu s tým, aby sme ho vyhrali, aj keď vieme, že to bude ťažké. Uvedomujeme si, že Trenčín je v príprave o veľký kus pred nami."

Zbrane ani zďaleka neskladá ani kapitán Michal Ranko, ktorý takisto v minulosti pôsobil v AS Trenčín: "Kabína je dobre naladená, určite sa pobijeme o dobrý výsledok. Na ihrisku sa budeme snažiť odovzdať všetko čo je v nás."

Súpiska nášho mužstva pred prvým zápasom Fortuna ligy: Fero Plach, Vojto Milošovič, Adam Kováč - Erik Otrísal, Oliver Podhorin, Michal Ranko, Martin Červeňák, Jurij Medvedev, Dávid Richtárech, Romulo Santos Silva, Jakub Reľovský, Matej Kosorín, Dominik Malý, Alan Kováč, Jakub Krč, Viktor Miklós, Dominik Martišiak, Dominik Smékal.


AS Trenčín: Brankári: 24 Šemrinec Igor, 30 Chovan Adrián, 32 Vozár Matej, obrancovia: , 2 Skovajsa Lukáš, 3 Julien Keston, 5 Klooster Rodney, 6 Šulek Martin, 37 Kleščík Peter, záložníci: 4 Zubairu Abdul, 8 Lawrence James, 9 Paur Jakub, 10 Ubbink Desley, 13 van Haaren Ricky, 25 El Mahdioui Aschraf, 38 Halgoš Filip, útočníci: 7 Beridze Giorgi, 11 Janga Rangelo, 17 Klooster Milton, 20 Čatakovič Hamza, 26 Gong Hilary, 49 Kvocera Milan, 77 Mance Antonio.


Pre mladých fanúšikov je pripravený aj nový sektor. Spolu s rodičmi sa pri spoločnom projekte ULK s klubmi pre nich pripravil sektor, v ktorom dostanú k dispozícii podsedáky s logom Futbalmánie, ktoré môžu zároveň použiť ako ruky na mávanie. Počas sezóny klub pre nich pripraví ďalšie zaujímavé akcie, o ktorých bude informovať v priebehu jesennej časti.

Takisto chceme upozorniť divákov z A-tribúny, že kvôli novým bezpečnostným predpisom sa nedostanú k budetom pri reštaurácii Maldini ani k toaletám pri nej. K dispozícii im bude bufet za tribúnou B, kde budú aj prenosné toalety. Zároveň im budú k dispozícii murované toalety v priestoroch mládežníckych kabín a aj toalety pri nafukovacej hale. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tlačová konferencia FK Senica pred novým ročníkom Fortuna ligy

Tlačová konferencia FK Senica pred novým ročníkom Fortuna ligy

16.7. | Klub
V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

15.7. | Klub
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu