Oslávenci v druhej polovici júla

Oslávenci v druhej polovici júla

28.07.2017 | Jozef Komorný

Aj v druhej polovici júla oslavujú svoje životné jubileum viacerí bývalí či súčasní futbalisti a funkcionári senického futbalového klubu.

A máme tu hneď niekoľkých, ktorí oslavujú svoje guľatiny, či už Petr Pavlík (30), Alojz Fandel (70), Martin Babic (35), Miloš Malárik (65) či Ján Zíšek (75). Najstarším z tejto partie oslávencov je už spomínaný Ján Zíšek, najmladším člen súčasného kádra FK Senica, 19 - ročný Jakub Reľovský.

Dnes si bližšie predstavíme Miloša Malárika, ktorý je s klubom spätý od svojich najmladších rokov a je historicky najlepším senickým strelcom v súťažiach riadených najvyšším futbalovým zväzom.

MILOŠ MALÁRIK

Futbal mu bol predurčený od malička, keďže to z domu na futbalové ihrisko mal veľmi blízko, stačilo mu prejsť iba cez cestu. V Senici hrával za všetky vekové kategórie a vždy patril k najlepším strelcom, dávať góly bolo jeho špecialitou.

V dorasteneckom veku však pred neho vyskočila dilema. Futbal či stolný tenis. Boky, čo od malička bola a stále aj je jeho prezývka, bol aj výborný stolný tenista a ako dorastenec sa stal aj majstrom okresu. Našťastie dilemu vyhral futbal a už ako 17 - ročný debutoval za A - mužstvo.

Keď Senica, ako účastník majstrovstiev oblasti, vyhrala Pohár ZsFZ, získala tým právo štartu v Slovenskom Pohári. A tu pripravila prvoradú senzáciu, keď na ihrisku prvoligovej Nitry vyhrala 4:0 aj zásluhou hetriku Bokyho Malárika.

Vojnu si Boky odkrútil v ČH Malacky a po jej skončení po ňom siahla Sparta. Ale tá z Považskej Bystrice, kde hrával druhú celoštátnu ligu. Tu si našiel aj svoju životnú partnerku. Keď postupne Senica postupovala až do 1. SNFL a hrala v rovnakej súťaži ako tím z Považia, Boky sa vrátil na rodné Záhorie.

V najvyššej republikovej súťaži si obliekal senický dres so 34 rokov, na sklonku aktívnej činnosti ešte vypomáhal Nafte Gbely a Čáčovu, kde začínal aj s trénerskou činnosťou. Ako tréner pôsobil pri žiakoch, doraste i dospelých. Po žiakoch viedol štyri roky starších dorastencov SH Senica, pri mužoch bol v Kútoch, Brezovej, Skalici i v Senici, najskôr ako asistent Alojzovi Polakovičovi a v sezóne 2004/2005 bol hlavným trénerom SH Senica v 3. lige.

V senickom drese v ústredne riadených súťažiach odohral Miloš Malárik 248 stretnutí a dal 47 gólov. Ďalšie zápasy i góly pridal v majstrovstvách oblasti i v divízii, ako aj v dresoch ČH Malacky a Považskej Bystrice. Hoci dal v 1. SNFL najviac gólov, ani raz nebol najlepším strelcom mužstva, čo sa však od záložníka ani neočakávalo. Až sedemkrát bol druhým najlepším strelcom v mužstve, keď viac gólov v ročníku dali takí hráči, ako Karol Pavlák, Ľuboš Švirloch, Ján Hodúr, Jozef Režňák či Rudolf Pavlík.

Pre senický futbal vychoval Miloš Malárik dvoch synov. Miloš mladší hrával v mládežníckych družstvách, Marián na rozdiel od otca gólom zabraňoval, bol senickým brankárom všetkých vekových kategórií, od žiakov až po A - mužstvo.

Milošovi Malárikovi k jeho jubileu prajeme pevné zdravie a ešte veľa radosti pri jeho obľúbenom športe.

Ďalší oslávenci: 17.7. Juraj Kuba (34 rokov), 21.7. Peter Kumančík (32), 25.7. Roberto (27), 26.7. Daniel Španka (47), 27.7. Pavel Hapal (48), 27.7.Jakub Reľovský (19), 29.7. Milan Zíšek (64), 30.7. Ján Filuš (44), 31.7. Tomáš Lovasík (43).

In memoriam

Martin Vašíček 2.7.1921 - 12.5.2007

Ivan Cvečka 21.7.1933 - 19.7.1987

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tlačová konferencia FK Senica pred novým ročníkom Fortuna ligy

Tlačová konferencia FK Senica pred novým ročníkom Fortuna ligy

16.7. | Klub
V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

V generálke sme prehrali s MTK Budapešť 4:0

15.7. | Klub
Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

Kategórie žiakov štartujú prípravu v stredu 18. júla

13.7. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu