Čaká nás Trnava, kolektív je odhodlaný zlomiť čiernu sériu

Čaká nás Trnava, kolektív je odhodlaný zlomiť čiernu sériu

22.09.2017 | Vlado Miček

V sobotu 23.9.2017 privítame o 19:00 na našom štadióne Spartak Trnava. Mužstvu zverenca El Maestra sa v tejto sezóne mimoriadne darí a patrí im druhé miesto len o horšie skóre za Slovanom Bratislava.

Trnava pred novou sezónou vymenila trénera, keď klubovú legendu Miroslava Karhana nahradil pre Slovákov neznámy Nestor El Maestro. Mladý, ešte len 34-ročný tréner, zažíva premiéru na poste hlavného trénera. Predtým sa stal najmladším asistentom trénera v nemeckej Bundeslige v Schalke a následne pôsobil v tejto funkcii aj v Hannoveri a Hamburgu. Do Spartaka prišiel z rakúskej Austrie Viedeň.

Bíli Andeli zažívajú od úvodu sezóny podarený ročník. Až na dva zápasy doteraz všetko vyhrali a okupujú 2. priečku len o skóre za Slovanom Bratislava. Posledné dva zápasy s Prešovom a Zlatými Moravcami vyhrali 2:0 resp. 1:0. Pozor si budeme musieť dať predovšetkým na Erika Jirku. Ten strelil posledné tri góly Spartakovcov a najmä vďaka nemu zaknihovali v posledných dvoch kolách plný počet bodov.

My stále na prvé víťazstvo čakáme, naposledy sme v strede týždňa prehrali v Dunajskej Strede gólom z priameho kopu v 86. minúte 0:1.

Napriek tomu, že k nám prichádza Spartak, ktorý je na 2. mieste, je to zároveň mužstvo, s ktorým sa nám v minulej sezóne darilo a dosiahli sme s ním jubilejné sté víťazstvo v najvyššej súťaži.

Pred zápasom sme oslovili kapitána mužstva Blažeja Vaščáka, aby nám povedal ako je to so sebavedomím v mužstve. „Zdvihnúť sebavedomie sa v kabíne snažíme predovšetkým tým, že v zápasoch celých 90 minút makáme naplno. Bohužiaľ zatiaľ je to bez bodového efektu. Potrebujeme sa chytiť a po dobrom výsledku nálada podstatne stúpne. Podarí sa nám to jedine tvrdou prácou a tým, že sa ako kolektív zomkneme,“ neskladá zbrane skúsený harcovník.

Prichádza Trnava, ktorá by mohla zvýšiť záujem divákov o stretnutie. „Pevne veríme, že napriek nie práve podarenej sérii v úvode sezóny nás prídu diváci podporiť. V posledných dueloch sme herne nehrali až tak zle, ale bohužiaľ na body to na ihriskách súperov nestačilo. Teraz veríme, že zlepšenie pretavíme aj v zisk bodov. Súper je náročný, ale ktorý pre nás nie je. Srdečne všetkých pozývam na štadión a som presvedčený, že ich potešíme nielen hrou,“ optimisticky dodal Vaščák.

K stretnutiu sa po predzápasovom tréningu vyjadril aj lodivod Ladislav Hudec: „Do každého zápasu ideme s tým, že chceme bodovať. Tá hra sa vyvíja od toho, že hráme predovšetkým proti silnejším mužstvám. Ale hráči už ukazujú, že v nich niečo je. Postupne sa driapeme po krôčiku nahor. Už aj v Dunajskej Strede sme neboli ďaleko od zisku bodu. Na druhej strane treba priznať, že domáci mali už aj pred gólom niekoľko príležitostí. Ale už nestačí len maximálne odhodlanie, bojovnosť, a dodržiavanie všetkých vecí, ktoré si povieme. Za to, že dodržiavajú veci, ktoré majú stanovené musím chalanov pochváliť. Lenže už musíme začať postupne pridávať aj nadstavbu. Toto ako ja hovorím stačí na 0:0. Ak chceme vyhrať, musíme byť odvážnejší a kvalitnejší v útočnej fáze.

Smerom k súperovi tréner poznamenal: „Trnava je v laufe, príde veľa fanúšikov. Ja sa osobne na tento zápas teším. Trnava prinesie so sebou vzruch, bude konečne plný štadión. Hráčom sa bude hrať lepšie. Ja pevne verím, že sa pridajú aj naši fanúšikovia. Chalani budú musieť ísť na dno svojich síl. A to čo stále opakujem: 100% možností, ktoré májú v sebe v ten daný moment musia dať od 19-tej do 21-vej zo seba von, iná cesta k úspechu nevedie.

Senicu trápi predovšetkým slabá strelecká produktivita. Kým v defenzíve to až na dva výbuchy v Ružomberku a Žiline relatívne klape, chýbajú góly. Zatiaľ sme ich dali iba 6, z toho tri stopér Podhorin. „Stále je to o tom, čo sme si povedali. Až na dva spomínané zápasy ani za trénera Vrabca neboli nejaké prídely, čo sme inkasovali. To ukazuje, že potenciál v defenzíve tu určite je. Ale musíme zabrať aj smerom hore. Ale v mužstve je potenciál aj smerom dopredu. V prvom rade si hráči musia začať veriť, musia do toho dať sebavedomie. Musia vedieť, čo chcú s loptou spraviť, dostať sa do šancí a aj ich premieňať. Ani Trnava nie je bezchybná, aj ona robí vzadu chyby. A my to musíme využiť.

V závere ešte zdupľoval, že verí v senických fanúšikov, že sa nenechajú zahanbiť a budú očakávanej početnej enkláve Trnavčanov v rovnako početnom zastúpení. „Ja pevne verím, že aj domáci fanúšikovia nám výrazne pomôžu a ja za hráčov môžem povedať, že na ihrisku urobia všetko preto, aby aj hľadisko malo dôvod byť spokojné.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po bojovnom výkone sme majstra zaskočili a vyhrali rozdielom gólu

Po bojovnom výkone sme majstra zaskočili a vyhrali rozdielom gólu

21.7. | TASR
Známe už aj termíny pre štart prípravy našich prípraviek

Známe už aj termíny pre štart prípravy našich prípraviek

19.7. | Klub
V prvom kole nastúpime proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy

V prvom kole nastúpime proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy

19.7. | Klub

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu