Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie

18.04.2018 | Tomáš Nečas

V 15. týždni sa našim mládežníkom vôbec nedarilo. U19 prehrala s Dunajskou Stredou, remizovať sa podarilo len U17 a U16 s Michalovcami. U15 a U14 dostali dvojciferné prídeli od Trenčína. Podobne si počínali aj naše žiačky a ženy. Proti Novým Zámkom nemali veľkú šancu a oba zápasy hladko prehrali.

1. liga starší dorast U19
FK Senica - FC DAC 1904 Dunajská Streda   1:5 (1:3)
gól: 38. Slíž (vl.)
Zostava: Kováč - Kučera, Zulla, Štefanka, Mihál - Vida, Totka - Chovan (70. Závodský) - Laco (45. Galba), Martišiak, Dzurjo (79. Rosa)

Stano Macek (tréner): „Zápas sa rozhodol v úvode, keď súper odskočil na 3 gólový rozdiel. Nám sa podarilo do polčasu znížiť, avšak súper pridal po polčase ešte 2 góly a bolo rozhodnuté. Chalani sa snažili, ale na lepší výsledok to bohužiaľ nestačilo.“

1. liga mladší dorast U17
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   2:2 (1:0)
góly: 58. Kuba, 80. Meliš

Zostava: Gurega - Biksadský, Parma, Horniak, Belica - Stúpal (70. Hoško), Kuba, Vyletel - Udvorka (56. Meňuš), Želonka, Meliš

Vladimír Včelka (tréner): Zápas sa hral na neregulárnej umelej tráve v horúcom počasí. Domáci sa od začiatku lepšie prispôsobili zlému terénu a boli lepším mužstvom. Nakoniec nám aj strelil po rohu a našej chybe vedúci gól. My sme celý 1. polčas hrali ustráchane a báli sme sa ísť do súboja. Za prvých 40 minút sme nevystrelili na bránu. Po dohovore v kabíne sme 2. polčas začali aktívne a dostali sme sa aj do šancí. Mali sme viacero dobrých akcií a striel na bránu. Ujala sa až strela Kubu po rohovom kope - 1:1. Zápas sme prebrali do svojich rúk a boli sme lepším mužstvom. V 75. minúte sme však dostali po našej obrovskej chybe gól krížnou strelou - 2:1. Vyvinuli sme trošku už aj zúfalý tlak, za čo sme boli odmenení v poslednej minúte z poslednej štandardky, kedy centroval Vyletel a Meliš nekompromisnou hlavičkou krásne zakončil. Rozhodca zapískal koniec.

1. liga mladší dorast U16
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   2:2 (1:0)
góly: 31. F. Buchel, 44. Liška

Zostava: Chropovský - J. Buchel, Bocko (79. Novotný), Jablonický, Kohút (57. Pavličko), F. Buchel, Liška, Halaj, Šimurda (40. Fila), Rampáček, Šúrek

Miroslav Hainc (tréner): „Kým v predchádzajúcom kole s Nitrou sme remízu brali, tentoraz tomu tak nie je, aj keď sme hrali na súperovom ihrisku. Obdržali sme lacné góly (prvý podobne ako v Žiline tretí gól a druhý gól sme dostali v 40. min. do šatne). V 2. polčase už v 44. min.vyrovnal Liška, ktorý prešiel hrať do útoku. Potom sme sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí, ktorých sme mali takmer nezrátateľný počet. Domáci sa snažili vytláčať obranu až k stredovej čiare a vystavovať nás do ofsajdovej pozície, čo im už v 2. polčase prestalo fungovať. Bodku za stretnutím dal striedajúci Novotný, ktorý v 80. min. z niekoľkých krokov netrafil opustenú bránu. Hrali sme aktívne, v tempe, súbojovo, smolu, ktorá nás v tomto zápase sprevádzala sme však prelomiť nedokázali.“

1. liga starší žiaci U15
AS Trenčín - FK Senica   12:1 (5:1)
góly: 20. Kujovský

Zostava: Odráška - Prelec, Kudla, Čech (57. Mach), Kujovský - Czikora, Mangera (16. Vizváry), Koprna (36. Bogdalík) - Čmarada (36. Knap), Blaha, Kadlečík (66. Krištof)

Jozef Uhlár (tréner): „V Trenčíne sme sklamali herne i takticky, bojovnosť sme nechali v Senickej šatni. Uznávam kvalitu Trenčína, ale akým výkonom sme sa prezentovali, tak to si ťažko vysvetliť. Hrali sme odovzdane, zle sme dostupovali k hráčom, prehrávali sme osobné súboje, rýchlostne sme nestačili o stanovenej taktike nehovoriac. Svetlým momentom nášho mužstva bol gól Kujovského z trestného kopu na 3:1. Po štvrtom góle v našej sieti sme to zabalili a povedané  boxerskou terminológiou sme boli zrelí na uterák. Dúfam, že sa z tejto facky hráči rýchlo spamätajú.“

1. liga starší žiaci U14
AS Trenčín - FK Senica   12:2 (5:2)
góly: 14. a 20. Hegyi
Zostava: Kadlečík - Ladislav, Kudláč, Dobiaš (36. Surový), Jurka, Macho, Bíly (45. Mošovský), Škodáček, Hološka (43. Bojnanský), Krč (36. Režnák) - Hegyi

Rudolf Bíly (tréner): Do Trenčína sme cestovali iba s jedným brankárom bez Vyletela, Čermáka, Barcaja, Horáka, Sedláčka (choroby a zranenia). Do zápasu sme vstúpili aktívne a dosť rýchlo sme sa aj ujali vedenia Hegyim. Bohužiaľ, hneď po rozohraní sme po jednoduchej dlhej centrovanej lopte do šestnástky dostali lacný vyrovnávajúci gól. Síce sme sa snažili z toho otriasť, ale vlastný gól nášho obrancu, ktorý nebol nikým atakovaný nás položil a od tohto okamihu sme na ihrisku pôsobili ustráchane, bojazlivo, alibisticky a hlavne bez srdiečka. Výkony viacerých hráčov a hlavne defenzívy na čele s brankárom boli podpriemerné až katastrofálne. Všetky góly Trenčína boli veľmi lacné. Na  druhú stranu ma veľmi potešili výkony štvorice hráčov - Hegyi, Škodáček, Macho a Kudláč, ktorí odbojovali celý zápas a vyrovnali sa hráčom Trenčína. Zápas, ale hlavne prístupy si rozoberieme v kabíne a určite vyvodím z toho určité dôsledky, pretože nevidím na niektorých, že by hrali futbal.

1. liga žiačok U15
FK Senica - FC Union Nové Zámky   3:10 (2:3)
góly: 10. Krásna, 30. Morávková, 60. Bayerová

Zostava: Opalková - Mošovská, Kuchtová, Krahulcová, Bayerová, Kňazovičová, Krásna, Fajtáková, Morávková, Flajžíková, Cervová, Bošáková, Trvalcová

Richard Opalek (tréner): Dnešný zápas mal dva rozdielne polčasy. Za hru v prvom polčas dievčatám nie je čo vytknúť, podali dobrý výkon, aj keď sme ho o gól prehrali. Do druhého polčasu sme išli s cieľom otočiť zápas vo svoj prospech. V snahe dať gól sme otvorili hru a po individuálnych chybách súper každú našu chybu potrestal. Druhý polčas sme nezvládli, o čom svedčí aj konečný výsledok stretnutia.

2. liga ženy
FK Senica - FC Union Nové Zámky   0:22 (0:16)

Zostava: Selecká - Deáková, Machová, Chudá, Žilíneková, Sabayová, Pavlíková, Vajsábelová, Joríková, Híľovská

Richard Opalek (tréner): „Zápas sa mi hodnotí veľmi ťažko. Bol to náš najhorší z doteraz odohraných zápasov. Dievčatá hrali zle, súper bol lepší po všetkých stránkach, trestal každú našu chybu a nám dnešný zápas vôbec nevyšiel. Na tento zápas musíme čo najskôr zabudnúť a sústrediť sa na tie ďalšie, ktoré nás čakajú.