Boj o záchranu pokračuje na pôde FC Vionu Zlaté Moravce - Vráble

30.03.2018 | Tomáš Nečas

Po reprezentačnej prestávke sa Seničania predstavia na pôde Zlatých Moraviec.

Zverenci Juraja Jarábka sa po dvoch kolách nadstavbovej časti nachádzajú v tabuľke o udržanie s 25 bodmi na štvrtom mieste. V boji o záchranu si hráči Vionu nepripísali na konto zatiaľ ani jeden bod. V prvom kole nestačili na “Železiarov” z Podbrezovej, keď prehrali na domácej pôde najtesnejším rozdielom 0:1. V druhom kole podlahli hráčom spod Zobora 1:0.

Záhoráci si v poslednom ligovom zápase pred reprezentačnou prestávkou priviezli cenný bod z Popradu, kde po vyrovnávajúcom góle nováčika Kitambalu remizovali s Tatranom Prešov. Počas reprezentačnej prestávky si na domácom ihrisku napravili chuť v prípravnom zápase proti hráčom Zbrojovky Brno, ktorú zdolali výsledkom 3:1. O góly v sieti Brna sa postupne postarali - Villarraga, Suchan a Ďungel.Zápas nám vcelku vyšiel, bol to kvalitný súper z 1. českej ligy. Hra mala vysoké tempo, všetci hráči bojovali na ihrisku, ako keby sme hrali majstrovský zápas. Myslím si, že sme ukázali silu mužstva a hrali výborne, ako kolektív,” konštatoval Peter Ďungel.

13.08.16 Z. Moravce - FK Senica   0:1

Vzájomné zápasy Senice a Zlatých Moraviec hrajú v prospech Vionu. V posledných piatich vzájomných zápasoch sa zverenci Tona Caanena tešili z výhry iba raz. Hráči ViOn-u naplno bodovali v ostatných štyroch zápasoch. Záhoráci však veria, že vo veľkonočnom kole nebudú ťahať za kratší koniec. “S ViOn-om očakávame ťažký zápas, v tejto fáze súťaže je už dôležitý každý jeden bod. Musíme sa na súpera dobre pripraviť, potom môžeme byť úspešní. Atmosféra v kabíne je dobrá, trošku sme si počas reprezentačnej prestávky oddýchli. Verím, že nám aj tento fakt pomohol nabrať silu do ďalších zápasov,” zhodnotil situáciu pred najbližším zápasom mladý Nededžan.

Začiatok zápasu je v sobotu 31. marca o 14.00 h. Spolu za záchranou!