Dvadsaťjednotka odštartuje kvalifikáciu v Senici

Dvadsaťjednotka odštartuje kvalifikáciu v Senici

14.07.2017 | Vlado Miček

Senický fanúšik sa môže tešiť na atraktívny zápas. Na senickom štadióne odohrajú svoj prvý domáci duel dvadsaťjednotkári.

Pred trénerom Pavlom Hapalom stojí náročná úloha, nadviazať na úspešný cyklus, ktorý mladíci zakončili šampionátom v Poľsku, kde predvádzali skvelé výkony a viacerí hráči sa vďaka týmto výkonom vyšvihli do kvalitných klubov.

Zverenci Pavla Hapala, ktorý v roku 2014 trénoval v našom klube, odštartujú svoju púť kvalifikáciou v septembri. Prvou previerkou bude pre nich zápas v Estónsku (1. 9.). Nasledovať budú tri domáce vystúpenia - proti Severnému Írsku (5. 9.), Islandu (5. 10.) a Španielsku (10. 10.) - a na záver roka 2017 ich čaká odveta na španielskej pôde (14. 11.).

Práve v prvom domácom stretnutí proti Severnému Írsku mladíci vymenia štadión v Myjave, kde hrávali  v predchádzajúcej kvalifikácii domáce zápasy, za stánok v Senici. “Rozhodnutie odohrať prvý domáci zápas kvalifikácie novej 21-ky v Senici vzniklo z jednoduchých dôvodov.  V predchádzajúcom odbobí sme tu odohrali tri prípravné zápasy, preto toto prostredie poznáme. Mali sme tu vytvorené nadštandartné podmienky. Navyše v septembri odohráme prvý zápas v Estónsku. Po návrate sme nechceli cestovať ďaleko. Hľadali sme preto najvhodnejšie miesto aj z pohľadu logistiky,” vysvetľoval asistent trénera Pavla Hapala, Oto Brunegraf pre oficiálnu stránku SFZ

Všetky kvalifikačné zápasy o postup na ME do Poľska sme odohrali v Myjave. Bude to tak platiť aj v prípade Senice? “Táto otázka je otvorená. Je možné, že prejdeme viac slovenských štadiónov,” doplnil Brunegraf. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu