František  Plach po prvom čistom konte: Verím, že nebude posledné

František Plach po prvom čistom konte: Verím, že nebude posledné

20.11.2017 | Vlado Miček

V Nitre sme zaznamenali tretí duel v rade bez prehry. Jedným z hlavných strojcov dobrého výsledku bol aj brankár František Plach.

Fero je jediným hráčom, ktorý v doterajšom priebehu sezóny odohral plný počet minút z nášho klubu. V 16. kole sa dočkal svojho prvého čistého konta.

Ako si vnímal duel v Nitre? „Bol to ťažký zápas na ťažkom teréne. Som rád, že sme ho zvládli a domov sme sa nevracali naprázdno.

Po zápase v Žiline nasledovala reprezentačná pauza. Neobával si sa, že vás prestávka môže pribrzdiť v stúpajúcich výkonoch? „Toho sme sa v šatni neobávali. Kvalitne sme počas nej potrénovali a na zápas sme boli dobre pripravení, čo sa napokon premietlo aj do výsledku.

Tretí duel bez prehry, navyše všetko proti súperom z hornej polovice tabuľky. To už by mužstvu mohlo dodať sebadôveru pred náročným záverom jesene. „Postupne sa zlepšuje náš herný prejav a konečne sa to začína premietať aj do našich výsledkov. Určite nás posledné súboje nakopli, lebo nás čakajú minimálne tak náročné stretnutia v závere jesennej časti.

Prvá nula v sezóne je iste cenným bonusom. „Nula určite poteší každého brankára, ja nie som výnimkou. Som za ňu veľmi rád a pevne verím, že nebude posledná.

Prepnime už na najbližšieho súpera. Prešov je v tabuľke o päť bodov pred nami. V prípade víťazstva by sme sa priblížili nielen k nemu, ale aj k Podbrezovej ako sa hovorí na dostrel. „Bude to pre nás veľmi dôležitý zápas. Ak by sa nám podarilo vyhrať, dokázali by sme sa dotiahnuť na Podbrezovú. Čaká nás jeden z najdôležitejších duelov v sezóne.

Proti Prešovu budú mať diváci na štadión v Senici vstup zadarmo. Čo by si im odkázal aby prišli v čo najväčšom počte? „Boli by sme radi za čo najvyššiu návštevu. Za hráčov môžem zodpovedne povedať, že sa ich budeme snažiť potešiť nielen dobrou hrou ale aj dobrým výsledkom. Podporu dvanásteho hráča budeme potrebovať.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu