František Plach vychytal s Michalovcami čisté konto

František Plach vychytal s Michalovcami čisté konto

03.04.2017 | Jozef Komorný

Po týždňovej prestávke privítali futbalisti FK Senica v sobotu na svojom trávniku v zápase 24. kola Fortuna ligy tabuľkového suseda z Michaloviec, v ktorom sa hralo o 8. miesto tabuľky.

Záhorákom sa v jarnej časti zatiaľ prekvapujúco darí nad očakávanie, zdolali jesenného majstra zo Žiliny, vyhrali v Trnave, uhrali bod u obhajcu titulu v Trenčíne a zdolať ich dokázal iba Slovan po prísnej penalte.

Pred samotným súbojom s Michalovcami boli domáci tréneri opatrní: „Šesť chlapcov bolo s mládežníckymi reprezentáciami a odohrali pomerne slušnú porciu zápasov. Vedeli sme, že síl nebudú mať na rozdávanie,“ pripomenul tréner Mentel.

V samotnom zápase ich podržala dvojica Kratochvíl - Plach. Prví už v 6. minúte trafil presne z trestného kopu a druhý žiadnu loptu do svojej siete nepustil. Aj preto sa už tretíkrát v jarnej časti tešili Seničania z trojbodového zápisu.

Po zranení Michala Šullu, senickej jednotky medzi tromi žrďami, nastúpil už druhýkrát v senickej bráne František Plach a akoby priniesol šťastie. Po remíze v Trenčíne vychytal nulu s Michalovcami a mal najväčšiu zásluhu na domácom víťazstve. Napočítali sme mu viac ako desať úspešných zákrokov.

„Brankár je od toho, aby gólom zabraňoval, nie aby ich dostával. Som rád, že sme dnes vyhrali, naša príprava nebola ideálna. Súper bol silný na lopte, mal ju častejšie pod kontrolou, no nejaké vyložené príležitosti si nevytvoril. My sme raz trafili, a preto sme zaslúžene vyhrali, veď futbal je o góloch,“ hovorí František Plach. Trúfa si aj na ďalšie štarty v drese Senice? „Rád by som, no to je plne v kompetencii trénera. Keď som prichádzal, vedel som že Mišo je viacročná jasná jednotke v senickej bráne. S Mišom sme priatelia a navzájom si fandíme. Trpezlivo preto čakám na šancu a tá teraz prišla. Samozrejme že by som chcel chytávať častejšie, no ako som spomenul, všetko je v kompetencii trénera.“

Františkovi Plachovi budeme aj v prípadných ďalších štartoch držať palce. Možno sa tak stane už v piatok 7. apríla v Prešove, kde Seničania nastúpia v 26. kole Fortuna ligy. Ak by sa tréner rozhodol nemeniť víťaznú zostavu.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po bojovnom výkone sme majstra zaskočili a vyhrali rozdielom gólu

Po bojovnom výkone sme majstra zaskočili a vyhrali rozdielom gólu

21.7. | TASR
Známe už aj termíny pre štart prípravy našich prípraviek

Známe už aj termíny pre štart prípravy našich prípraviek

19.7. | Klub
V prvom kole nastúpime proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy

V prvom kole nastúpime proti úradujúcemu majstrovi z Trnavy

19.7. | Klub

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu