Jakub Brašeň: na Trnavu sa musíme poriadne pripraviť

Jakub Brašeň: na Trnavu sa musíme poriadne pripraviť

22.02.2018 | Tomáš Nečas

V poslednom zápase proti Dunajskej Strede odohral 28-ročný Jakub Brašeň plnú minutáž. Záhoráci nakoniec zápas nezvládli a prehrali rozdielom dvoch gólov.

Od začiatku kariéry striedal obranu so zálohou, pravú stranu s ľavou, vďaka čomu sa z neho stal univerzál, použiteľný na viacerých postoch. V nedeľu nastúpil na svoj prvý majstrovský zápas v modro-červených farbách, a to hneď proti svojmu bývalému klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda, žiaľ víťazná premiéra z toho nebola i keď podal solídny výkon. "Zápas s Dunajskou Stredou nám nevyšiel podľa našich predstáv. Musíme sa zlepšiť vo finálnej fáze, vytvárať si viac šancí a hlavne musíme hrať celých 90 minút a nepoľaviť. Napriek prehre sa mi hralo veľmi dobre, v tíme súpera mám veľa kamarátov, s ktorými sme sa pred zápasom doťahovali." skonštatoval Jakub Brašeň.


V sobotu 24. februára čaká Záhorákov ďalší z náročných súperov, na štadióne Antona Malatinského narazia na domáci FC Spartak Trnava, ktorý je lídrom Fortuna ligy s náskokom 9 bodov pred druhou Žilinou. Trnava si v 20. kole na pôde ViOnu Zlaté Moravce - Vráble z chuti zastrielala a po výsledky 4:1 si doviezla od zverencov Juraja Jarábeka dôležité tri body. Brašeň očakáva v malom Ríme ťažký zápas: "Do Trnavy ideme s cieľom pozbierať body, ktoré veľmi potrebujeme. Nejdeme iba odohrať zápas, ale bojovať za každý bod. Trnava je veľmi ťažký súper, možno ťažší než Dunajská Streda. Do každého zápasu však treba ísť so vztýčenou hlavou a bojovať bez ohľadu na kvality súpera. I keď je tréningový týždeň krátky, nakoľko sme odohrali zápas v nedeľu, pripravujeme sa zodpovedne a tvrdo."

Fotogaléria

             
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu