Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie

10.04.2018 | Tomáš Nečas

V 14. týždni sa hralo ďalšie kolo dorasteneckých a žiackych súťaží. U19 prehrala v Nitre, U17 a U16 si doma s Nitrou body podelili. Výborný zápas odohrali U15 a U14, ktoré zvíťazili na pôde Domino BA. Druhé jarné víťazstvo si pripísali na svoje konto žiačky. Naše ženy prehrali v oklieštenej zostave s tabuľkovým susedom z Dunajskej Lužnej.

1. liga starší dorast U19
FC Nitra - FK Senica 1:0 (1:0)

Zostava: Goga - Kučera, Červeňák, Štefanka, Zula - Vida (30. Galba), Matta, Laco (60. Dzurjo) - Mihál, Martišiak, Chovan (60. Totka)

Stano Macek (tréner): „Prvý polčas boli domáci aktívnejší, avšak do šancí sme ich nepúšťali. Hralo sa bojovne s množstvom osobných súbojov. Chceli sme byť viac na lopte, ale nedarila sa nám súvislá kombinácia. Súper na konci polčasu otvoril skóre po nevinnej akcii strelou z uhlu. Druhý polčas sme hrali lepšie smerom dopredu, ale aj tak to nestačilo na strelenie vytúžených gólov. Zápas nepriniesol mnoho futbalovej krásy, bol to remízový duel, škoda, že súper z jednej polo-šance rozhodol o našej prehre. Mužstvo bojovalo, ale musíme pridať kvalitu v prechode a v ofenzíve.“

1. liga mladší dorast U17
FK Senica - FC Nitra 0:0

Zostava: Gurega - Biksadský, Parma, Horniak, Belica - Stúpal, Kuba, Vyletel - Udvorka, Želonka, Meňuš (61. Meliš)

Vladimír Včelka (tréner): „Tento zápas sme prvýkrát hrali na prírodnej tráve, ktorá bola dobre pripravená. Začiatok bol opatrný z oboch strán. Postupne sme sa dostávali do zápasu a prispôsobovali sa trávnatému povrchu. Prvý polčas sme si vypracovali len jednu šancu, ale tú sme nepremenili. Druhý polčas bol kvalitnejší a otvorenejší, škoda len, že sme nepremenili niektorú z príležitostí, ktoré sme si vypracovali. Myslím, že sme mali viac dobrých príležitostí ako súper, len v koncovke to chcelo viacej pokoja a zápas by sme vyhrali. Chlapcov chválim za disciplinovaný dobrý výkon a verím, že to prenesú aj s dobrou koncovkou do ďalších zápasov.“

1. liga mladší dorast U16
FK Senica - FC Nitra 1:1 (0:1)
góly: 70. J. Buchel

Zostava: Šnirc - J. Buchel, Bocko, Jablonický, F. Buchel, Liška, Novotný (56. Fila), Halaj, Šimurda (64. Bartoš), Rampáček (79. Belevaqua), Šúrek (53. Kohút)

1. liga starší žiaci U15
SDM Domino - FK Senica 1:2 (1:0)
góly: 37. Blaha, 54. Czikora

Zostava: Odráška - Mach (36. Prelec), Kudla, Čech, Kujovský - Czikora, Mangera (67. Krištof), Hanáček (69. Vizváry) - Čmarada (56. Knap), Blaha, Bogdalík (36. Koprna)

Jozef Uhlár (tréner): „V zápase s Dominom sme hrali aktívne od úvodného hvizdu rozhodcu, už počas 2. minút sme si vytvorili dve šance Bogdalíkom, no s neúspešným zakončením. Domáci nás však po našej chybe v 13. minúte potrestali gólom - 1:0. Gól nás však nezlomil, naopak 2 šance Čmaradu zostali ešte nevyužité. Domáci si po rýchlom úniku vytvorili druhú šancu v zápase, no ich strela skončila na brvne. V druhom polčase sme chceli streliť čo najrýchlejšie gól, čo sa nám aj podarilo Blahom po osi Prelec - Koprna a už spomínaný Blaha dorazil loptu do siete. Od týchto chvíľ sme dominovali, domácich sme zatlačili, Čmaradova hlavička si nenašla cestu do siete, delovku Hanáčka zlikvidoval domáci brankár, no v 54. minúte už Czikora rozhodol strelou, že víťazstvo si za predvedenú hru zaslúžime. Domáci nám však nič nedarovali zadarmo, bojovali až do konca zápasu, no do gólových šancí sme ich v druhom polčase už nepustili.“

1. liga starší žiaci U14
góly: 44.,53. Hegyi
Zostava: Kadlečík - Surový, Kudláč, Macho, Bíly, Bojnanský,Škodáček, Režnák, Hološka (66. Mošovský), Dobiaš (36. Horák), Hegyi

1. liga žiačok U15
FC Nitra - FK Senica 4:5 (2:1)
góly: 29.,48. a 62. Morávková, 37. a 54. Šedivá

Zostava: Opalková - Mošovská, Vrbová, Kuchtová, Krahulcová, Bayerová, Šedivá, Kňazovičová, Krásna, Fajtáková, Morávková, Flajžíková, Cervová, Bošáková, Trvalcová

Richard Opalek (tréner): Zápas mal od začiatku vysoké tempo na oboch stranách, hra bola rýchla, kombinačná a vedenie v zápase sa prelievalo z jednej strany na druhú. My sme z vyložených šancí v prvom polčase využili iba jednu, súper nás po našich individuálnych chybách potrestal dvakrát. Na začiatku druhého polčasu sme súpera zatlačili, z čoho pramenili naše dva góly. Po našom uspokojení nás súper potrestal náhlymi dvomi gólmi, čím otočil priebeh hry opäť vo svoj prospech. Nám sa podarilo vyrovnať a v krátkom čase vsietiť ďalší gól a vedenie sme strhli na svoju stranu. Súper vrhol všetky sily do útoku, no aj vďaka našej brankárke a obetavosti hráčiek sa mu nepodarilo skórovať. V závere zápasu sme z vyloženej šance nastrelili iba tyč. Dievčatá dnes za bojovný výkon zaslúžene vyhrali aj keď súper mal svoju kvalitu.

2. liga ženy
OFK Dunajská Lužná - FK Senica 4:0 (2:0)

Zostava: Selecká - Deáková, Machová, Krahulcová, Žilíneková, Krásna, Pavlíková, Zeleňáková, Híľovská, Markovičová

Richard Opalek (tréner): „Zápas bol z našej strany celkom dobrý, aj keď sme celý zápas hrali iba v desiatich. So súperom sme hrali vyrovnanú partiu len s tým rozdielom, že súper nás po dvoch individuálnych chybách dvakrát potrestal a my sme naše tri vyložené šance nevyužili. Na konci zápasu už dievčatám dochádzali sily, čo súper využil a strelil nám ďalšie dva góly. Dievčatá odviedli bojovný výkon.“