Na rade je Nitra aj s Tomášom Kóňom, Podhorin s Medveděvom veria v tri body

Na rade je Nitra aj s Tomášom Kóňom, Podhorin s Medveděvom veria v tri body

18.08.2017 | Vlado Miček

Po zdrvujúcej porážke v Žiline mali chlapci týždeň na to, aby zdvihli hlavu a kvalitne sa pripravili na svojho najbližšieho súpera z Nitry.

V našom tábore pokračoval tradičný zápasový mikrocyklus, aj keď mužstvo netrénovalo v kompletnom zložení. Zdravotné problémy, ktoré zužovali náš káder pokračovali aj v týždni. S obmedzeniami alebo vôbec netrénovali Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Blažej Vaščák či nová posila Denis Duga. Takže trénerskú zostavu opäť nečaká ľahký oriešok pred súbojom s Nitrou.

To náš súper sa nesie na víťaznej vlne. V lige v štyroch stretnutiach brankár Lukáš Hroššo ešte neinkasoval a mužstvo spod Zobora zatiaľ stratilo body iba v domácom zápase s Michalovcami po bezgólovej remíze. Nitrania majú po štyroch kolách skóre 6:0, keď sa o presné zásahy podelilo šesť strelcov: Filip Balaj, Róbert Valenta, Andrej Ivančík, Miloš Šimončič, Ján Chovanec a Tomáš Kóňa.

Určite najväčším ťahákom pre našich fanúšikov bude návrat Tomáša Kóňu na senický štadión. Tomáš je síce odchovancom nitrianskeho futbalu, ale momentálne býva v Kunove a aj pred jesennou časťou to vyzeralo, žeby mohol skončiť v našom drese. Záložník s reprezentačnými skúsenosťami sa však rozhodol pre dres, v ktorom s futbalom začínal a tak na zápas nastúpi na opačnej strane barikády.

O tom, že pre nás je toto stretnutie mimoriadne dôležité svedčí aj vyjadrenie Olivera Podhorina: „Hostia prichádzajú v dobrej nálade, ale my im ju budeme chcieť pokaziť. Chceme potešiť našich fanúšikov a ukázať sa im v dobrom svetle. Budeme sa snažiť získať všetky tri body.

Pri všetkej úcte k Nitre si aj hráči uvedomujú, že Nitra nedosahuje silu mužstiev, ktoré sme mali v úvode súťaže. „Čakám bojovný duel. Nitra nemá zas až takú kvalitu ako mužstvá, ktoré sme doteraz mali za súperov. Nebude to až tak rýchle, bude to viac o bojovnosti. Musíme sa zomknúť ako tím, prelomiť smolu, streliť nejaké góly a získať tri body. Rovnako chceme potešiť našich fanúšikov, aby odchádzali po zápase spokojní,“ nechal sa počuť krajný obranca Jurij Medveděv.

Zápas sa začína v sobotu 19.8.2017 o 19:00 h na domácom štadióne. Bufety budú k dispozícii už hodinu pred začiatkom stretnutia.

Takisto už tradične bude otvorený sektor pre mládež a deti s rodinami Futbalmánia na tribúne C, kde bude k dispozícii aj personál.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu