Oslávenci v prvej polovici júla

Oslávenci v prvej polovici júla

16.07.2017 | Jozef Komorný

V prvej polovici júla oslávilo svoje narodeniny niekoľko súčasných i bývalých hráčov SH či FK Senica. 60 - ročným jubilantom medzi nimi je Ján Hodúr, ktorého si trošku bližšie predstavíme.

Ján Hodúr (*1.7.1957) začínal s futbalom v rodnej Seredi, vojenčil v Sušiciach. Po návrate odchádza na tri roky do Slovana Bratislava, rok hral v Petržalke a po sezóne 1981/82 v ZŤS Martin prichádza na Záhorie ako najlepší strelec I. SNL. V Senici odohral takmer dve sezóny. Nie je to veľa, no svojou hrou tu zanechal nezabudnuteľné spomienky. Pracovitá včielka v strede poľa, ktorá snáď ani nepoznala nepresnú prihrávku.

Senici sa v I. SNL nedarilo proti Dunajskej Strede, z desiatich zápasov vyhrala jediný a ten zariadil práve Ján Hodúr. V 84. minúte domáceho zápasu za stavu 2:2 sa postavil k trestnému kopu a parádnou strelou prekonal brankára Veselého na 3:2. Pekných gólov padá veľa, no tento bol krásny - nezabudnuteľný, ako napr. Jozefa Slobodu proti Šali pri postupe do I. SNL, či gól mesiaca Hiagu proti Ružomberku.

Keď dal Hodúr gól Dunajskej Strede aj v ďalšom vzájomnom zápase, povedali si – „tak chlapče, ty nám už góly dávať nebudeš“ a kúpili ho na Žitný ostrov, kde mali postupové ambície. Vyžiadal si ho samotný tréner Juraj Szikora - československý Pelé, ako ho pomenovali samotní Brazílčania.

Hodúr pomohol DAC - u k historickému postupu do federálnej ligy, bol pri zisku Slovenského i Československého pohára, zahral si v PVP a v Pohári UEFA proti Bayernu Mníchov. V DAC - e hral do 32 rokov, potom odišiel do Rakúska. Po návrate robil v tomto klube asistenta Radolskému, Škorpilovi i Libovi, neskôr trénoval  Šamorín, Galantu, Vrakúň, Dunajskú Lužnú, FC Nový Život a ešte do 53 rokov hrával za Bodíky. Traduje sa, že ak by Bodíky klub nezrušili, tak by Hodúr súťažne hrával doteraz.

Janka Hodúra si pamätáme ako futbalového elegána, ktorému na diaľku do Dunajskej Lužnej (kde býva), posielame srdečnú gratuláciu k jubileu.

Medzi oslávencami aj niekoľko ďalších zaujímavých mien. Branislav Mráz, jediný senický odchovanec, ktorý sa posadil na ligovú lavičku ako hlavný tréner (v Zl. Moravciach i v Trnave), Tomáš Kapusta a Dominik Martišiak, dvaja najmladší hráči, ktorí si v najvyššej súťaži obliekli senický dres, Jiří Homola, ktorý svoj debut v senickom drese okorenil vlastným gólom práve proti DAC-u (v 89. min. na 0:1), Štefan Sadloň, ktorý po odchode do Trnavy sa hneď stal jej najlepším strelcom, či Michal Šulla, ktorého zatiaľ nemá vo svojom kádri ani Slovan, ani Senica.

Oslávenci

1.7. Ján Hodúr (  60 rokov), 2.7. Pavol Kosík (37), Jiří Homola (37), 4.7. Tomáš Kapusta (22), 6.7. Milan Švenger (31), 7.7. Oto Brunegraf (45), 8.7. Štefan Sadloň (52), 9.7. Jaroslav Diviš (31), Dominik Martišiak (17), 11.7. Petr Faldyna (41), 11.7. Martin Ďurica (36), 13.7. Michal Ličko (62), Branislav Mráz (44), 13.7. Juraj Chvátal (21), Miroslav Poliaček (34), 14.7. Imrich Bajan (64), Jaroslav Šarmír (61), Rastislav Malárik (42), Jan Halama (29), 15.7. Miroslav Pavlík (34), Michal Šulla (26).

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu