Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

Senickí tréneri vzdelávajú aj deti v predškolskom veku

15.11.2017 | Vlado Miček

V spolupráci so SFZ spustil náš klub aktivitu smerom k deťom v predškolskom veku "Dajme spolu gól". Hodiny zamerané na šport a futbal prebiehajú už nejakú dobu.

Tentokrát sme sa boli pozrieť na jednu z hodín, ktorá prebiehala v telocvični na Základnej škole s materskou školou na Mudrochovej ulici.

Pod vedením profesionálnych trénerov Stanislava Maceka a Bogdana Stefanovića sa 23 detí zdokonaľovalo v základných pohybových aktivitách a takisto pričuchli aj k futbalovým zručnostiam.

Na všetko dohliadala učiteľka detí Anna Čajková, ktorá zhodnotila, ako vníma takéto aktivity. „Je to veľmi dobré pre deti. Získajú zručnosti, obratnosť. Je vidieť, že deti majú z takýchto aktivít radosť.

Na tréningoch boli v takmer vyrovnanom zložení dievčatá aj chlapci. „Je to tak. Máme tu množstvo dievčat a čo je potešujúce, je vidieť, že ich to baví,“ potvrdila záujem nielen chlapcov o pohyb a potvrdila nadšenie detí: „Už od rána sa tešia, pozerajú na hodiny a nevedia sa dočkať, kedy bude tréningová jednotka.“

Nezabudla pochváliť ani trénerov, ktorí sa budúcoročným prvákov od Žabiek venujú: „Je vidieť aj na tréneroch, že deti vedia pracovať s deťmi.

Na tieto tréningové jednotky chodia deti v predškolskom veku. Zúčastňujú sa na nich deti z triedy Žabiek, ktorých rodičia podpísali, že s touto aktivitou súhlasia. Z 23 detí ide o 21, ďalšie dve sú z vedľajšej triedy,“ upresnila Anna Čajková.

A pridala aj zaujímavý postreh: „Je vidieť, že deti poslúchajú trénerov viac ako nás učiteľky v triede. Je to určite tým, že ide o chlapov,“ a zároveň si povzdychla: „Škoda, že sú v školstve tak nízke platy, určite by bolo na školách viac chlapov.

Že s tou poslušnosťou ide len o výnimku na tomto tréningu rázne odmietla: „Keď som tu bola prvýkrát, nemohla som veriť ako tie deti poslúchajú. Tréning nebol tak behavý ako tento, ale poslúchali na slovo. My musíme povedať aj trikrát aby boli ticho, trénerom stačí raz. Je vidieť, že funguje faktor mužského vzoru.

Tréningy si pochvaľovali aj tréneri: „Je to super, deti sú vďačné, majú radosť z každej maličkosti, ktorú pre nich pripravíme,“ dodal s úsmevom Bogdan Stefanović.

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

14.8. | Tomáš Nečas
Ohlasy po zápase s Podbrezovou

Ohlasy po zápase s Podbrezovou

12.8. | Tomáš Nečas
S Podbrezovou sme si body podelili

S Podbrezovou sme si body podelili

11.8. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu