Tlačová konferencia FK Senica pred jarnou časťou Fortuna ligy

Tlačová konferencia FK Senica pred jarnou časťou Fortuna ligy

16.02.2018 | Tomáš Nečas

Zástupcovia FK Senica prezentovali zmeny v kádri i ambície pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy.

Dnes sa uskutočnila tradičná tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy. Klub reprezentovali generálny manažér Martin Šnegoň, hlavný tréner A-mužstva Ton Caanen, kapitán A-tímu Blažej Vaščák a PR manažér Tomáš Nečas

Ako prvý si zobral slovo generálny manažér Martin Šnegoň, ktorý ozrejmil situáciu ohľadom financií a zmene v štruktúrach klubu."Podarilo sa nám podpísať zmluvu so sponzorom, ktorý nám zaručuje účinkovanie do konca sezóny. Zmena nastala aj v štruktúrach klubu, pán Hudec bol zaradený do štruktúr klubu, kde by nám mal vypomáhať v športovej aj manažérskej oblasti. Novým trénerom sa stal Ton Caanen."

Nový tréner Ton Caanen priblížil zmeny v štruktúrach klubu a následne zhrnul aj priebeh zimnej prípravy. "Posledných šesť týždňov klub fungoval veľmi profesionálne a kvalitne, aby sa adaptoval na tieto zmeny, ktoré sme vykonali. Odkedy som tu, spravili sme veľa zmien v štruktúrach klubu a organizačnom fungovaní klubu a v neposlednom rade sme priniesli aj nových hráčov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Pre klub je veľmi dôležité zabezpečiť si účasť v lige aj na budúcu sezónu, aby sme vedeli fungovať po športovej aj finančnej stránke. V klube budem pôsobiť na obidvoch pozíciách, aby sme vedeli naplniť tieto ambície. Mali sme veľa zmien na súpiske, domáci aj zahraniční hráči sa adaptujú veľmi rýchlo, pretože klub funguje naozaj rodinne. Prípravu sme najprv absolvovali v domácich podmienkach, potom nasledovalo herné sústredenie v Turecku, kvôli tomu aby sme mali vhodné podmienky na trénovanie a myslím si, že sa nám to podarilo aj po návrate."

Slovo následne dostal aj kapitán mužstva, Blažej Vaščák. "Do kabíny prišlo veľa nových hráčov, ako domácich, tak aj cudzincov. Mali sme čas si zvyknúť aj počas sústrednia v Turecku, ktoré nám výborne vyšlo a dúfam, že podmienky, ktoré sme tam mali sme využili, aby sme sa dobre pripravili na tu najdôležitejšiu časť sezóny, ktorá nás teraz čaká. Verím, že od prvého kola sa naša príprava bude odzrkadľovať aj na ihrisku."

Po skončení tlačovej konferencie nasledoval tréning A-mužstva na umelej tráve.

Káder FK Senica pre jarnú časť Fortuna ligy: 

Brankári: Vojtech Milošovič, Dominik Holec, Adam Kováč.

Hráči: Lukáš Lupták, Erik Otrísal, Oliver Podhorin, Michal Ranko, Jakub Krč, Dávid Richtárech, Viktor Miklós, Hans Nunoo Sarpei, Samuel Šefčík, Blažej Vaščák, Alan Kováč, Peter Ďungel, Joan Herrera, Oliver Práznovský, Ricardo Villarraga, Jakub Brašeň, Diego Cuadros, Jan Suchan, Zezinho, Frank Castaneda, Richard Celis, Ronaldo Chacón, Jurij Medveděv, Dominik Martišiak.

Príchody: Ronaldo Daniel Chacón Zambrano (Caracas FC), Richard Enrique Celis Sánchez (Deportivo JBL), Frank Andersson Castañeda Vélez (Orsomarso SC), Diego Alejandro Cuadros Velásquez (Jaguares de Córdoba), Jakub Brašeň (voľný hráč - naposledy Mezőkövesd Zsóry FC), Peter Ďungel ( FK Pohronie), Joan Sebastián Jaramillo Herrera (MŠK Žilina), Dominik Holec (MŠK Žilina), Jan Suchan (FC Viktoria Plzeň), Zezinho (voľný hráč - naposledy APO Levadiakos), Ricardo Villarraga (CD Atlético Huila) a Oliver Práznovský (voľný hráč - naposledy Luch-Energia Vladivostok).

Odchody: Romulo Silva, Pentecost Obiechina, Dominik Smékal, Marek Rigo, Filip Ďuriš, Jakub Reľovský a Dominik Malý – všetkým skončilo hosťovanie, Amir Ben Shimon a Marián Jarabica – skončenie zmluvy, Michal Šulla (ŠK Slovan Bratislava), František Plach (Piast Gliwice) Denis Duga (Zlaté Moravce).

Výsledky prípravných zápasov: 

FK Senica - Dunajská Lužná 1:0 (Ševčík)

FK Senica - FK Dubnica 2:1 (Richtárech 2)

FK Senica - ŠKF Sereď 3:1 (Vaščák, Lupták, Chacon)

FK Senica - FC Avangard Kursk 0:2

FK Senica - FK Spartak Subotica 2:1 (Celis, Ranko)

FK Senica - FK Sebail 2:2 (Vaščák, Cuadros)

Gyirmót FC - FK Senica 2:3 (Celis 2, Krč)

UPOZORŇUJEME DIVÁKOV, ŽE Z TECHNICKÝCH PRÍČIN BUDÚ PRE JARNÚ ČASŤ SEZÓNY UZATVORENÉ TRIBÚNY D1, D2, C1, C2

Fotogaléria

               
 
 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

14.8. | Tomáš Nečas
Ohlasy po zápase s Podbrezovou

Ohlasy po zápase s Podbrezovou

12.8. | Tomáš Nečas
S Podbrezovou sme si body podelili

S Podbrezovou sme si body podelili

11.8. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu