Tréneri mládeže hodnotia jesennú časť: U19 Stano Macek

Tréneri mládeže hodnotia jesennú časť: U19 Stano Macek

05.12.2017 | Vlado Miček

Začíname posezónny seriál rozhovorov, v ktorom tréneri jednotlivých našich mládežníckych mužstiev zhodnotia jesennú časť a pridajú aj niečo navyše. Začíname najstaršou vekovou kategóriou U19 a trénerom Stanom Macekom.

Ako hodnotíš jesennú časť z pohľadu výsledkov?

"Máme toľko bodov, koľko máme. Musíme to akceptovať. Vždy to môže byť lepšie, ale ja som rád, že až na tri zápasy (Slovan, Trnava, Michalovce) sme hrali to, čo trénujeme, a to je vždy potešiteľné. Určite mrzia niektoré straty a v niekoľkých prípadoch som počul, že nám chýbalo trochu šťastia. Ale ja hovorím, že nič nie je o šťastí, ale o vyústení kvality, tréningu a mentálneho nastavenia."

Mládežnícky futbal nie je ani zďaleka iba o výsledkoch. Ako vidíš progres hráčov v tomto období?

"S tým súhlasím. V mládežníckom futbale musí byť tlak v týždni na poctivý tréning a zápas by sme si mali užiť. V neposlednom rade mladí chlapci potrebujú pokoj, a to som veľmi rád, že ten momentálne v Senici pociťujeme. Nikto na nás nevyvíjal žiadny tlak, čo som zažil ako tréner prvýkrát v živote."

Ktorí hráči z mužstva zaujali?

"Nebudem naozaj nikoho vyzdvihovať, aj keď by sa to možno chlapcom dobre čítalo. Každé mužstvo má svoju os, ktorá je u nás zdravá. Na svoj vek je správne nastavená v hlavách a strhla aj ostatných, aby si plnili svoje povinnosti ako profesionáli. Ja musím naozaj chalanov pochváliť, že sme nezažili tréning, kde by nepracovali na plný plyn."

V čom boli prednosti našich hráčov oproti súperom?

"My sme hrali aktívny futbal, respektíve sme sa oň snažili. Chceli sme hrať kombinačne, nie vždy nám to super dovolil, ale vo väčšine prípadov som mal z našej hry dobrý pocit. Možno sme na niektorých postoch potrebovali väčšiu kvalitu, ale chalani to nahrádzali chuťou a herným zápalom."

V čom naopak vidíš najväčšie nedostatky?

"Jednoznačne koncovka. Od leta sme mali problémy sa do šancí dostávať. Postupom času sme góly začali dávať, avšak sme zahodili obrovské množstvo šancí, čo nás skoro vždy logicky stálo lepší výsledok. Musíme znovu pracovať na predfinálnej a finálnej fáze hry."

Kedy začína zimná príprava?

"Začíname 8. januára 2018."

Aký je program zimnej prípravy?

"Tento rok bude o dva týždne kratšia, pretože už 24. februára hráme prvé jarné kolo. To nič nemení na tom, že budeme normálne trénovať ako v súťažnom období. Ja nerozlišujem prípravné či súťažne obdobie. Trénujeme rovnako intenzívne. Iní sú len súperi, ktorí budú tentokrát hlavne z Čiech (Teplice, Zlín, Znojmo, Bohemians a pod.). V zime chceme popracovať na systémových veciach, pretože chalanov už poznám a máme utrasené ich posty. Takže hlavne súčinnosť formácii a predovšetkým finálna fáza, ktorú som už spomínal."

Čo očakávať od jarnej časti?

"Od jarnej časti očakávam, že chalanov bude baviť futbal rovnako ako doteraz. Že budú v Senici šťastní a hrdí na svoj klub, ktorému dokážu odovzdávať každý deň maximum. Potom to bude každodenná radosť a o to nám všetkým ide. Nie všetci budú špičkoví profesionáli, ale futbal v nich rozvíja atribúty, ktoré budú využívať celý život!!!"

9. NAJ v mužstve (bez redakčnej úpravy :D)

Manekýn - Červeňák, Chovan

Dochvíľny - Totka

Mešká - Mihál

Technik - Totka, Vida

Bojovník - Matta, Štefanka

Flegmatik - Ravas

Mobil - Zula

Frfloš - Totka

Poriadok - Rosa

Neporiadok - Majerčík

Vtipkár - Majerčík, Zavodský

Ukecaný - Červeňák

Najtichší - Mihál

Tanečník - Červeňák !!!!!!!!!!

Iron man - Kučera !!!! Všetko odohral, všetko odtrénoval

Najväčší profík - Martišiak

Plačko - Chovan

Hráči s nadváhou - Chovan, Majerčík

Najdospelejší - Zaťko, Begala

Najzaujímavejší hráč - Kozák !!!!!!!!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

Marko Totka: Chcem sa presadiť v A-mužstve a postupne sa zlepšovať

14.8. | Tomáš Nečas
Ohlasy po zápase s Podbrezovou

Ohlasy po zápase s Podbrezovou

12.8. | Tomáš Nečas
S Podbrezovou sme si body podelili

S Podbrezovou sme si body podelili

11.8. | TASR

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu