Zhodnotenie zimnej prípravy

Zhodnotenie zimnej prípravy

15.02.2018 | Tomáš Nečas

Futbalisti FK Senica finišujú so zimnou prípravou, už v nedeľu ich čaká ostrý štart s húževnatým súperom z Dunajskej Stredy. Poďme sa obzrieť za ich prípravou.

Záhoráci začali zimnú prípravu 8. januára v domácich podmienkach. Mužstvo po jesennej časti opustilo viacero hráčov. S príchodom nového investora, ktorý finančne pomáha klubu od decembra prišla aj vlna nových hráčov, prevažne z Južnej Ameriky. Seničania absolvovali v prvej fáze zimnej prípravy tri prípravné zápasy. "Do mužstva prišlo počas prípravy veľa nových hráčov, prvé dva týždne to bolo hlavne o tréningu a ich adaptácii v klube," povedal pred odchodom na herné sústredenie do Turecka už bývalý tréner Ladislav Hudec.

V druhej fáze prípravy cestovali naši futbalisti už na spomínané herné sústredenie do Turecka. V krajine polmesiaca sme absolvovali ďalšie tri prípravné zápasy s kvalitnými súpermi. Mužstvo sa viacej stmelilo, veď počas prípravy prišlo do tímu viac ako desať nových hráčov.

Posledným bodom prípravy bola generálka na pôde druholigového FC Gyirmót, ktorý viedol ako hlavný tréner Ton Caanen. "Pracovali sme dobre, tvrdo a snažili sme sa byť čo najviac efektívni. Program celej prípravy bol dobre pripravený a nastavený, aby splnil náš účel. V Senici sme vytvorili v podstate nový tím. Hráči sa veľmi rýchlo prispôsobili systému, ktorým by sme sa chceli v jarnej časti prezentovať," zhodnotil stručne zimnú prípravu nový tréner Senice.

Na nové podmienky a konkurenciu v útoku si pomaly zvyká aj Bratislavčan v našich službách Samuel Šefčík: "Na jeseň nás nebolo až tak veľa na súpiske, ledva sme na prvé kolá poskladali jedenástku. Na jar je situácia iná, vedenie doviedlo nových hráčov, zvýšila sa konkurencia na každom poste, zvýšilo sa tempo aj na tréningu. Nikto nevie, kto bude hrať. O tom rozhoduje tréner až pred zápasom. Beriem to ako plus, musím sa zlepšovať na tréningu a svoju šancu určite dostanem".

Najlepší strelec prípravy Richard Celis pozná na svoj úspech recept: " Začiatok prípravy vo Venezuele je hlavne o fyzičke, mesiac len beháš a posiluješ. S loptou prídeš do kontaktu minimálne. V Senici je príprava iná, od začiatku je to viac o taktike a o hre s loptou. Je to zapríčinené aj tým, že tu sú ihriská v lepšom stave ako vo Venezuele. Tréneri vyžadujú presné prihrávky a kombinácie, čo u nás nebolo možné. Tento štýl mi viac vyhovuje, som typ hráča, čo má loptu rád na svojej kopačke. Do Senice som prišiel, aby som dával góly a som šťastný, že som to v príprave mohol aj potvrdiť. Ďakujem svojim spoluhráčom, bez ktorých by sa mi to nepodarilo a trénerovi, že mi dal vôbec šancu ukázať môj talent".

Zimnú prípravu sme ukončili s bilanciou 5 výhier 1 remíza 1 prehra a s pozitívnym skóre 13:9. Najlepším strelcom prípravy sa stal Richard Celis s 3 presnými zásahmi.

FK Senica - OFK Dunajská Lužná   1:0
FK Senica - FK Dubnica   2:1
FK Senica - ŠKF Sereď   3:1

FK Senica
- FC Avangard Kursk (RUS)   0:2
FK Senica - FK Spartak Subotica (SRB)   2:1
FK Senica - FK Sebail (AZE)   2:2

FC Gyirmót (HUN) - FK Senica   2:3

Káder FK Senica po konci zimnej prípravy: 
brankári: Vojtech Milošovič, Dominik Holec, Adam Kováč
hráči do poľa: Lukáš Lupták, Erik Otrísal, Oliver Podhorin, Michal Ranko, Jakub Krč, Dávid Richtárech, Viktor Miklós, Hans Nunoo Sarpei, Samuel Šefčík, Blažej Vaščák, Alan Kováč, Peter Ďungel, Joan Herrera, Oliver Práznovský, Ricardo Villarraga, Jakub Brašeň, Diego Cuadros, Jan Suchan, Zezinho, Frank Castaneda, Richard Celis, Ronaldo Chacón

Jurij Medveděv je zranený a Dominik Martišiak trénuje s U19

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu