Na úvod prípravy v Turecku prehra 0:2 s Kurskom

26.01.2018 | Tomáš Nečas

Po prvom polčase svietilo na ukazateli skóre 0:0, i keď sme mali mierne navrch. Do druhého polčasu sme chceli vyskúsať ďalších hráčov, bohužiaľ dvakrát sme inkasovali. O tom je ale herné sústredenie, treba sa pripraviť na ďalšieho súpera.

0.kolo, piatok 26.1.2018, 14:00
0
2
(0:0)
FC Kursk FC Kursk
FK Senica: Milošovič (86. Adam Kováč) - Lupták (46. Herrera), Ranko (46. Otrísal), Podhorin, Brašeň (46. Duga) - Sarpei (68. Krč), Cuadros (46. Richtárech), Krč (46. Alan Kováč, 68. Brašeň) - Šefčík (46. Ďungel), Chacón (46. Suchan), Castañeda (46. Celis)

Góly: 49. Minaev, 73. Taranovskij

V úvodnom vystúpení na sústredení v Turecku nastúpili zverenci Ladislava Hudeca proti druholigovému ruskému celku - FC Avangard Kursk. Pre obidva tímy to boli prvé zápasy. Začiatok zápasu bol vyrovnaný, hralo sa prevažne v strede ihriska. Hneď v 26. sekunde sme mohli ísť do vedenia, keď Šefčík z rohu 16-ky nastrelil pravú žrď brány súpera. Na druhej strane mal prvý zákrok brankár Milošovič, keď si poradil s hlavičkou ruského hráča. Postupom času sme prevzali iniciatívu, boli sme futbalovejší v strede poľa. V 23. min lopta po hlavičke Ranka letela vedľa, rovnako zakončil Podhorin v 34. min. Do vážnejšej šance, ktorá by znamenala náš vedúci gól, sme sa nedostali. Hostia mali možnosť v 38. min, keď Milošovič vytesnil loptu na rohový kop.

Do druhého polčasu sme nastúpili s 8 novými hráčmi, čo sa najmä v úvode prejavilo na kompaktnosti, v hre bolo príliš veľa nepresností. Súperov herný prejav bol jednoduchý, ale efektívny, keď z minima šancí sa mu podarilo streliť dva góly. V 49. min otvoril skóre Minaev, ktorý dostal peknú kolmicu za obranu. Prvý jeho pokus výborne zneškodnil Milošovič, no na následnú dorážku nemal nárok - 0:1. V 54. min po strele z priameho kopu zazvonila ľavá žrď našej brány. Naši hráči sa dostali do zakončenia v 62. min, Suchanovu hlavičku po centri Dugu brankár kryl. V 73. min padol druhý gól, keď sa presadil hlavou z bezprostrednej blízkosti Taranovskij - 0:2.

Vzhľadom k priebehu zápasu by výsledku viac svedčal nerozhodný stav, avšak súper vďaka lepšej efektivite zvíťazil.
Do zápasu nezasiahol kapitán Vaščák pre drobné poranenie členka.