Podbrezová po tretikrát v rade porazila Senicu najtesnejším rozdielom 1:0

Podbrezová po tretikrát v rade porazila Senicu najtesnejším rozdielom 1:0

20.08.2016 | Filip Holec

Hostia rozhodli zápas hneď v úvode a potom sa sústredili najmä na defenzívu, ktorú sme nedokázali prelomiť.

6.kolo, sobota 20.8.2016, 19:00
FK Senica FK Senica
0
1
(0:1)
Podbrezová Podbrezová
FK Senica: Šulla - Honchar (29. Turyna) , Březina, Pillár, Delgado - Blažek (37. Quaye) - Kratochvíl, Pirulo - Kosorin, Mráz (83. Astray) , Ebwelle
Podbrezová: Kuciak - Turňa, Kostelný, Krivák, Djordevič - Vajda, Podio - Viazanko (90.+ Pančík), Kochan (60. Kuzma), Breznaník (65. Šafranko) - Bernadina

Gól: 2. Breznaník
ŽK:  32.Pillár, 41. Březina, 60. Šulla, 87. Kratochvíl – 54. Kochan, 63. Viazanko, 74. Šafranko,    


Diváci: 1645

Komentár

Stretnutie začalo poriadne zhurta, hneď v druhej minúte vybojoval v stredovom kruhu loptu Opoka. Holanďan vysunul do úniku Breznaníka a ten skúsene upratal loptu za Šullov chrbát – 0:1.
Domáci boli celkom zaskočení vývojom stretnutia a v 12. minúte mohol navýšiť skóre stretnutia Viazanko, jeho strelu však Šulla za svoj chrbát nepustil. Domáci sa prvýkrát osmelili po 20. minútach. Kratochvíl dobre zapracoval v strede poľa, vnikol do pokutového územia, jeho prudká strela nemierila medzi žrde Kuciakovej brány. V 26. minúte dostal Breznaník ďalšiu dobrú loptu za obranu, tentokrát Šulla vytiahol famózny zákrok a vyškriabal Breznaníkovu strelu spod brvna. Seničania po prestriedaní spresnili hru, začali viac držať loptu a boli aktívnejší. Tesne pred prestávkou nebezpečne centroval Delgado, Kratochvíl sa do zakončenia nedostal. Už v nadstavenom čase prvého polčasu zahrával Březina štandardnú situáciu, český stredový hráč Kratochvíl sa tentokrát do zakončenia dostal. Jeho hlavička skončila tesne vedľa Kuciakovej brány a hostia tak šli do kabín s najtesnejším vedením.

Železiari vyrazili do druhého polčasu s jasným zámerom neinkasovať a tomu podriadili celú svoju hru. Prakticky s výnimkou jedinej situácie nejavili záujem o futbal, odkopávali lopty, ležali na zemi a snažili sa o deštrukciu hry. Seničania sa nedokázali v druhom polčase presadzovať cez zahustenú obranu Horehroncov, v 58. minúte vystrelil štiplavo Pirulo, jeho rana minula Kuciakovu žrď o decimeter.  Hneď vzápätí sa vrútil do pokutového územia Ebwelle, miesto prihrávky pod seba volil slabé zakončenia a úplne rovnaký scenár sa opakoval po odvážnom prieniku Pillára.  Senica v tejto fáze takmer nepustila loptu z kopačiek, gólovú šancu si však Záhoráci nevytvorili. V 60. minúte dostal loptu za obranu opäť Breznaník, z pozície hraničiacej s postavením mimo hry nastrelil žrď, neujala sa ani jeho dorážka. To bolo zo strany hostí v druhom polčase smerom dopredu všetko, až do konca zápasu sa sústredili najmä na kúskovanie hry a zdržiavanie a rozhodca Sedlák to prehliadal so stoickým pokojom. Podbrezová ukopala najtesnejší výsledok v zápase so Senicou aj po tretikrát v rade a domov si odnáša tri body.

Ohlasy trénerov

Miroslav Mentel (FK Senica) : "Dnes sme hrali proti dobre organizovanému súperovi, ktorému sa ťažko dáva gól. Išli sme do zápasu so zámerom dať rýchly gól a nie ho dostať, bohužiaľ po fatálnej chybe sme hneď v úvode gól inkasovali. Celý prvý polčas bol z našej strany dosť nervózny. Druhý polčas bol oveľa lepší, za ten by som aj chlapcov rád pochválil, pretože nechali na ihrisku srdce.  Nám chýbala vo finálnej fáze väčšia kvalita, tým pádom sa nám nepodarilo dostať sa do nejakej gólovej príležitosti. Rýchly gól nás položil na kolená a tento moment rozhodol o osude celého zápasu." 

 
Marek Fabuľa (ŽP Šport Podbrezová): "Som šťastný, že sme dnes zvíťazili. Mali sme dobrý vstup do zápasu, škoda, že sme v prvom polčase nevyužili aspoň jednu z tých sľubných príležitostí, ktoré sme mali. Dostali by sme sa do väčšieho kľudu. V druhom polčase sme sa snažili nadviazať na výkon z prvého polčasu i keď domáci doňho vstúpili ďaleko svižnejšie. Zase sme mali jednu šancu, ktorá mohla dať bodku za zápasom. Svojou taktickou hrou sme síce darovali priestor domácemu mužstvu a mali územnú prevahu ale nepustili sme ich do žiadnej vážnejšej situácie a preto sme svoj dnešný cieľ splnili."

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu