V príprave sme zdolali Brno 3:1

20.03.2018 | Tomáš Nečas

Senica aj Brno nemajú tento rok na ružiach ustlané. Obe mužstvá sú namočené v záchranárskych prácach. Dnešný dobrý výsledok ich mohol psychicky nabudiť. V mrazivom počasí videla hŕstka fanúšikov bojovný a behavý futbal.

0.kolo, utorok 20.3.2018, 15:00
3
1
(2:1)
Brno Brno
FK Senica: Milošovič - Villarraga, Otrísal, Medveděv - Lupták, Sarpei (46. Krč), Richtárech (68. Castaneda), Suchan, Ďungel (66. Šefčík) - Celis (61. Kováč), Kitambala (75. Miklós)
Brno: Halouska - Vraštil, Pavlík, Kryštůfek, Lutonský (46. Zikl) - Sedlák - Ashiru, Pilík, Škoda, Juhar - Bazeljuk

Góly: 31. Villarraga, 35. Suchan, 61. Ďungel - 9. Lutonský

Diváci: 50

Reprezentačnú prestávku využili obe mužstvá k vzájomnému prípravnému zápasu. Šancu ukázať svoje kvality dostali hráči, ktorí naskakujú do majstrovských zápasov prevažne z lavičky.

Lepšie do stretnutia vstúpili hostia z Brna. Aktívnou hrou sa ujali vedenia už v 9. minúte, keď Martin Juhar prihral loptu Milanovi Lutonskému, ktorý krížnou strelou otvoril skóre zápasu - 0:1. Hra sa v priebehu prvého polčasu začala vyrovnávať, do šancí sa začali tlačil aj Záhoráci. V 31. minúte sme sa dočkali vyrovnania skóre, keď po priamom kope Jana Suchana doklepol loptu do siete Ricardo Villarraga. - 1:1. O štyri minúty sme sa tešili znovu. Hráč zapásu - Peter Ďungel sa po individuálnej akcii dostal cez dvojicu obrancov Brna, prudkým centrom našiel dobre nabehnutého Jana Suchana, ktorý elegantne poslal loptu do siete prsiami - 2:1. Brno malo snahu do konca prvého polčasu skóre vyrovnať, domácich ale v ďalších príležitostiach podržal výborne chytajúci Milošovič.

Začiatok druhého polčasu ako keby kopíroval koniec toho prvého. V 60. minúte sa nedokázal po centri Juhara presadiť v sľubnej príležitosti Zikl a tak udreli na druhej strane domáci. Celis krížnym pasom poslal do brejku Petra Ďungela, ktorý sa zoči-voči Halouskovi nemýlil - 3:1. V 73. minúte sa skóre mohlo opäť navýšiť. Striedajúci Alan Kováč krásnym centrom vyzval do brejku Franka Castanedu, mladý Kolumbijčan však strelou zo 16-ky opečiatkoval len pravú žrď Halouskovej brány. V poslednej desať minútovke mal gól na kopačke hosťujúci Martin Juhar, jeho strelu ale Milošovič zlikvidoval a do konca stretnutia už gól nepadol.