Z Moraviec si vezieme bod po remíze 2:2

31.03.2018 | TASR

V treťom kole nadstavbovej časti Fortuna ligy sme sa predstavili na ihrisku v Zlatých Moravciach. Nepriaznivý stav z prvého polčasu sme dokázali otočiť, žiaľ na zisk troch bodov to nakoniec nestačilo.

25.kolo, sobota 31.3.2018, 14:00
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble
2
2
(1:0)
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble: Kováč - Kotula (64. Duga), Pintér, Nikolič, Chren - Pleva - Orávik, Bariš, Harba, Cleber (83. Bartolomeu)- Urgela (75. Šašinka)
FK Senica: Holec - Ranko, Práznovský, Villarraga - Sarpei - Lupták (78. Šefčík), Zezinho, Richtárech (46. Kitambala), Brašeň - Celis, Vaščák (84. Suchan)

Góly: 33. Orávik, 60. Pintér - 49. a 54. Kitambala

ŽK: Pintér, Cléber, Kotula, Duga, Šašinka - Sarpei, Brašeň, Celis, Zezinho, Ranko

Rozhodovali: Horváth - Ferenc, Poláček

Diváci: 526

Na silne podmočenom teréne sa hral od úvodu obojstranne ofenzívny futbal. Už v 6. minúte skúšal šťastie Zezinho, ktorého strelu Kováč vytesnil na roh. Na opačnej strane Harbu vychytal Holec. V dobrej palebnej pozícii sa ocitol v 10. minúte Orávik, ale mieril iba do gólmana hostí. O dve minúty sa vo výbornej pozícii ocitol Celis, z 5 metrov trafil hlavou iba do Kováčových rúk. Skóre se menilo v 33. minúte, Orávik si šikovne nabehol na Harbovu prihrávku a skytou strelou medzi nohy Villarragu prekvapil Holeca. V závere prvého dejstva Kováč zneškodnil Zezinhovu strelu pod brvno.

Úvodná štvrťhodina druhého dejstva priniesla poriadnu divočinu. Vyrovnanie prišlo v 49. minúte, keď po zmätkoch v domácej obrane sa dostal k lopte striedajúci Kitambala, ktorému nerobilo problém poslať loptu do prázdnej brány. V 54. minúte bolo už 1:2, to Brašeň našiel v pokutovom území Kitambalu, ktorý poslal Záhorákov do vedenia. V 58. minúte mohlo byť pre domácich ešte horšie, Luptákov center z pravej strany hlavičkoval Vaščák iba do žrde. Po hodine hry sa začínalo odznovu. Cleber rozohral štandardnú situáciu a Pintér z päťky napálil loptu pod brvno. V 70. minúte Orávikov center Harba hlavičkoval tesne nad. Už o minútu Cleberova strela len o decimetre minula ľavú žrď Holecovej brány. Rozhodnúť mohol v 76. minúte Brašeň, ktorého čistú šancu vychytal Kováč. V ofenzívne ladenom stretnutí sa napokon body spravodlivo delili.

Juraj Jarábek (tréner Z. Moraviec): "Súhlasím s trénerom hostí, že na veľmi ťažkom teréne sa hral kvalitný zápas hore-dole. My sme dobre vstúpili do stretnutia, Orávikom sme dali pekný gól. Hostia prišli dobre namotivovaní a boli veľmi nepríjemní. Po zmene strán nám Kitambala dal dva góly po našich silvestrovských chybách. Berieme z tohto stretnutia aj bod."

Ton Caanen (tréner Senice):
"Dnešný zápas mal všetko čo mal mať. Na ťažkom teréne bolo množstvo osobných súbojov a padli štyri pekné góly. Do druhého polčasu sme zmenili taktiku, keby sme boli premenili možnosť na 1:3, asi by to bol iný záver stretnutia. Hral sa dobrý futbal, ktorý sa musel páčiť."