Z Podbrezovej odchádzame bez body, navyše sme prišli o zraneného Březinu a vylúčeného Turynu

Z Podbrezovej odchádzame bez body, navyše sme prišli o zraneného Březinu a vylúčeného Turynu

26.11.2016 | Filip Holec

Horehronci rozhodli o víťazstve dvoma gólmi v prvom polčase

17.kolo, sobota 26.11.2016, 17:00
Podbrezová Podbrezová
2
0
(2:0)
FK Senica FK Senica
Podbrezová: Kuciak – Turňa, Kostelný, Krivák, Djordević – Vajda, Podio – Viazanko (88. Sczepaniak), Kuzma, Šafranko (72. Pančík) – Bernadina
FK Senica: Šulla – J.Kosorin, Březina (45. Quaye), Pillár, Delgado – Kopičár, Varga – Honchar (55. Mráz), Pirulo, Ebwelle (70. Guillermo)- Turyna

Góly: 15. Podio (11m), 31. Šafranko
ŽK: 74. Kochan - 60. Varga, 61. Turyna, 71. Delgado
ČK: 63. po druhej žltej karte Turyna
Rozhodovali: Prešinský - Tomčík, Hancko


Komentár

Od začiatku bolo na trávniku živo, hrať futbal chceli obe mužstvá. V siedmej minúte prenikal na ľavej strane hosťujúci Ebwelle, posielal nebezpečný center do pokutového územia Železiarov, tí však stihli zasiahnuť a nebezpečenstvo odvrátiť.  O päť minú neskôr dostal prihrávku za obranu Šafranko, prenikajúceho útočníka domácich zastavil Varga len za cenu faulu a kopal sa pokutový kop. Podio kopol jedenástku po Šullovej ľavej ruke a hoci kapitán hostí vystihol smer strely, na loptu nedočiahol - 1:0. V 26. minúte sa ocitol sám pre Kuciakom Daniel Turyna, gólman domácich vytiahol skvelý zákrok a šancu nášho útočníka zmaril. O šesť minút išli Horehronci do dvojgólového vedenia. Na nábeh Šafranka zareagoval výbornou prihrávkou Viazanko a mladý útočník domácich nezaváhal - 2:0. Seničania prišli ešte v závere polčasu o zraneného Březinu, museli tak cez prestávku preskupiť formácie.

Od úvodu druhého polčasu vybehol na stopérskom poste na ihrisko Kopičár a miesto v strede zálohy prebral striedajúci Paul Quaye. Seničania po prestávke trochu ožili, aktívni boli najmä PiruloEbwellem, no vytváranie šancí robilo Seničanom opäť problémy. V 58. minúte takmer prekvapil hosťujúceho brankára Šullu Krivák, jeho zakončenie naslepo skončilo na brvne. Hral sa futbal medzi šestnástkami, bez množstva šancí, najvýraznejšou postavou druhého polčasu bol rozhodca Prešinský, ktorý rozohral vlastnú kartovú hru. Tá vyústila do vylúčenia Turynu v 63. minúte po dvoch zákrokoch v strede poľa v rozpätí dvoch minút. A hoci sa Seničania o desať minút presadili, gól neplatil. Kuciakovi po dlhom nákope vypadla vo vlastnej šestnástke lopta, súboj bol však posúdený ako faul na brankára a Seničania sa radovať nemohli. Veľkú šancu na definitívne rozhodnutie mal pár minút pred koncom Kochan. Striedajúci ofenzívny stredový hráč domácich sa dostal k odrazenej lopte na hranici pokutového územia a hoci bol osamotený, prestrelil senickú bránu. Železiari doma opäť neinkasovali a Záhoráci navyše prišli o vylúčeného Turynu a zraneného Březinu.

Ohlasy trénerov

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej:"Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu, s celopolčasovou dominanciou, ktorú sme zužitkovali druhým gólom. Po vylúčení senického hráča sa hralo prakticky na jednej polovici, čo mrzí je to, že sme nepridali ďalší gól a neroztlieskali divákov. Nastúpili sme s rešpektom a zápas sme zvládli, to je pre nás dôležité."

Miroslav Mentel, tréner Senice: "My sme cestovali za bodmi, no boli sme si vedomí sily a pohody domácich, s dobrým herným prejavom. Ak by sme neurobili individuálne chyby v prvom polčase a vyhli sa vylúčeniu hráča v druhom, zápas mohol byť dramatickejší. Mali sme náznaky šancí, súboje v šestnástke, neodpískané jeden, dvakrát, druhý polčas už bol pomerne slušný z našej strany, vzhľadom na to, že sme hrali desiati."

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu