Zo Senca si po bezgólovej remíze s DAC Dunajská Streda odvážame bod

Zo Senca si po bezgólovej remíze s DAC Dunajská Streda odvážame bod

25.08.2016 | Filip Holec, Foto: Szimona Vojtik

Zápas príliš veľkú kvalitu neponúkol, teší nás aspoň čisté konto a kompaktná defenzíva

7.kolo, štvrtok 25.8.2016, 19:00
Dunajská Streda Dunajská Streda
0
0
FK Senica FK Senica
Dunajská Streda: Tofiloski - Kwin, Michalík, Huk, Brašeň - Štepanovský (79. Černák), Ľupták, Nagy (57. Pambou), Pačinda (66. Vida) - Sarr - Szarka
FK Senica: Šulla - Gonchar, Březina, Pillár, Delgado - Mráz, Kratochvíl, Pirulo - J. Kosorin (33. Blažek), Guille (73. Turyna), Ebwelle

Rozhodovali: Glova, Bobko, Špivák.
ŽK: 11. Kosorin, 45.+ Ebwelle, 49. Pirulo


Diváci: 1313

Komentár

DAC hrajúce v azyle seneckého Národného tréningového centra malo úvodnú šancu zápasu, keď dobre zakombinovali Kwin s Ľuptákom a prvý menovaný poslal loptu do pokutového územia Záhorákov. Dobrá lopta našla Pačindu, ten si však loptu spracovával hruďou tak, že skončila za bránkovou čiarou hostí. Úvodná štvrťhodina sa niesla v duchu medzišestnástkového futbalu, obe mužstvá strácali ľahké lopty. Seničania boli v kombinácii kreatívnejší, chýbala im väčšia pohoda v prechodovej fáze, na druhej strane pri aktivite domácich boli hostia kompaktní a pozorní v defenzíve. V 18. minúte priniesol vzruch na tribúny center za obranu Senice, ktorý hľadal Pačindu. Toho pred seba aj s loptou pustil pravý bek Gonchar, situáciu však uhasil dobrým zákrokom Šulla. O osem minút neskôr vysoko napádal Guille, ktorý sa dostal pred dvojicu domácich stopérov, tí ho podľa názoru hlavného rozhodcu Glovu zastavili v rámci pravidiel. V 35.minúte zahrával nebezpečnú štandardku z pravej strany Pirulo, ktorý poslal do ohňa nebezpečnú loptu, bohužiaľ pre nás ju nedokázali usmerniť do siete ani Pillár, ani dobiehajúci Březina. Štyri minúty pred prestávkou sa dostal z ľavej strany cez Gončara Szarka, ktorý ponúkol stopercentnú tutovku Štepanovskému, ten ale zo štyroch metrov netrafil otvorenú senickú bránku. Tesne pred prestávkou posielal kvalitný center do pokutového územia domácich Alberto Delgado. Dvojica nabiehajúcich Záhorákov nedokázala zakončiť, k lopte sa na hranici pokutového územia dostal Pirulo, jeho pokus mieril mimo brány. 

Do druhého polčasu vybehli domáci odvážnejšie, po piatich minútach hry mal veľkú šancu Szarka, Březina vytesnil jeho strelu z bezprostrednej blízkosti na roh. Rohový kop rozhorali žlto-modrí na krátko, Pačindove prudké zakončenie po zemi zlikvidoval Michal Šulla. Dlhé minúty si ani jedno mužstvo nevytvorilo gólovú šancu, hra nebola veľmi pozerateľná a hoci mali domáci územnú prevahu, naša obrana bola kompaktná a nedovolila DAC-u vytvoriť si súvislejší tlak. Domáci v závere kopali veľmi veľa štandardných situácií, žiadnu z nich nepretavili v gól, preto diváci v Senci gól nevideli.

Ohlasy trénerov

Krisztián Németh (DAC Dunajská Streda): "My sme sa chceli dnes odpútať z posledného miesta, boli sme dominantní celý zápas, mali sme 18 striel. Bohužiaľ, ako ste sami videli, vôbec nám to tam nepadá. Sme sklamaní, dnes sme určite stratili dva dôležité body."

Miroslav Mentel (FK Senica) : "Dnešný zápas nemal takú futbalovú kvalitu, ako by si obe mužstvá želali. My sme vďační za bod z vonka, prísnejšie kritéria dnes zniesli zrejme len brankár Šulla, obaja stopéri Pillár s Březinom a striedajúci Filip Blažek."

 
Súvisiace články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

Senickí futbalisti začali letnú prípravu na nový ročník Fortuna ligy

18.6. | Tomáš Nečas
Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

Futbalisti FK Senica odštartujú letnú prípravu v pondelok 18. júna

15.6. | Tomáš Nečas
Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy našej Akadémie (23.T)

14.6. | Tomáš Nečas

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu