V Ružomberku nám ruže nekvitli, prehrali sme 0:4

30.07.2017 | Vlado Miček

Zápas v Ružomberku poznamenala rýchla červená karta a dve prísne nariadené pokutové kopy rozhodcom Ochotnickým.

2.kolo, nedeľa 30.7.2017, 19:00
Ružomberok Ružomberok
4
0
(2:0)
Ružomberok: Macík – Maslo, Maslo, Kružliak – Daniel (75. Kunca), Sapara (C) (66. Takáč), Qose, Kostadinov – Gerec, Haskič (66. Gál-Andrezly), Lačný
FK Senica: FK Senica: Plach – Medveděv, Ranko (C), Podhorin, Otrísal – Richtárech, Červeňák – Martišiak (61. Reľovský, 84. Krč), M. Rigo, Kováč (61. Kosorín) – Ďuriš

góly: 26. Kružliak, 43. Kružliak (11m), 58. Haskič, 74. Lačný

Žlté karty: 45+1. Kostadinov, 87. Kunca – 15. Podhorin, 23. Otrísal, 42. Ranko

ČK: 23. Podhorin po 2. žltej karte

Nepremenená penalta: 29. Lačný

Rozhodcovia: Ochotnický - Hancko, Hrmo

Diváci: 1394

Úvod patril domácim, ale k výraznejšej šanci sa nedostali. V 4. minúte sa črtala obrovská príležitosť pre Riga, ktorému výborne sklepol loptu Ďuriš, ale záložník Senice bol pomalší ako obrana, ktorá ho stihla dostihnúť. V nasledujúcich minútach trápil Záhorákov predovšetkým rýchlonohý Daniel, ktorý operoval na pravej strane, ale jeho centre nenachádzali adresáta. V 15. minúte videl prísnu žltú kartu Podhorin po strete s Marekom Saparom. V 20. minúte výborne prenikol do šestnástky domácich Rigo, ale jeho center nemal presnosť. V 23. minúte po zákroku Podhorina v strede ihriska prifilmoval Haskić a rozhodca Ochotnický vytiahol druhú žltú kartu a následne červenú pre senického stopéra. Na jeho miesto sa zasunul zo zálohy Červeňák. O minútu po tom prišiel center do šestnástky, ktorý sa odrazil k voľnému Kružliakovi a ten k zadnej tyči otvoril skóre. Domáci mali v početnej výhode navrch, tlačili sa k šestnástke. V 29. minúte po strete s Červeňákom padol šestnástke Kostadinov a Ochotnický ukázal na značku pokutového kopu. Lenže Lačný mieril mimo a skóre sa nemenilo. Vzápätí z hranice šestnástky veľmi dobre hlavičkoval Martišiak, ale jeho pokus stihol Macík vytlačiť na roh. O dve minúty s jemným tečom mieril tesne vedľa Kováč a paradoxne v desiatich dokázali Seničania podržať loptu dlhšie ako v plnej sile. V 43. minúte úradoval rozhodca Ochotnický, keď po centri domácich, ktorý preletel cez šestnástku a páde Lačného v šestnástke ukázal opäť na biely bod a kapitánovi Záhorákov Rankovi dal žltú kartu. Druhú penaltu už Kružliak bezpečne premenil a domáci išli do šatní s dvojgólovým náskokom.

Druhý polčas už mala pod kontrolou domáca jedenástka, ktorá si vytvorila niekoľko gólových príležitostí. Dve z nich aj využila. V 58. minúte opäť výborne potiahol loptu Daniel a jeho presný center poslal za chrbát bezmocného Placha Haskić. V 74. minúte sa dočkal aj Lačný, ktorý predtým zahodil množstvo dobrých príležitostí aj jedenástku a po centri z ľavej strany sám na päťke nedal gólmanovi Senice šancu a uzatvoril skóre na konečných 4:0 pre Ružu.

Norbert Hrnčár, tréner Ružomberka: "Mne sa zápas hodnotí oveľa príjemnejšie, chalani hrali s chuťou. Z našej strany to bol profesionálny výkon. Futbal ich bavil a určite aj divákov. My sme spokojní. Po náročnom zápase v Evertone a aj ceste späť, je dôvod k úplnej spokojnosti. Sme radi a v optimistickej nálade sa môžeme chystať na veľký štvrtkový zápas s Evertonom. Potešilo ma, že chlapci boli schopní preladiť z Európskej ligy na ligovú nôtu. Zápas sme zvládli tak, ako sme si predstavovali."

Ivan Vrabec, tréner Senice: "Všetci mohli vidieť realitu, to, kde sa momentálne Senica nachádza. Veľmi ťažko sa z toho budeme dostávať. Začiatok, pokiaľ mužstvo bolo v plne sile, nebol z našej strany najhorší, mužstvo zvládalo taktické pokyny. Po vylúčení nášho hráča, na ihrisku bolo len jedno mužstvo a to si vypracovalo množstvo šancí. Pre nás je výsledok 0:4 ešte prijateľný. Asi od 55. minúty som tŕpol na lavičke a sledoval čas a čakal, aby sa zápas skončil."