Aj druhý zápas prípravy s víťazným koncom

20.01.2018 | Tomáš Nečas

V druhom zápase v rámci zimnej prípravy sme zvíťazili na domácej pôde s FK Dubnica 2:1

0.kolo, sobota 20.1.2018, 11:00
2
1
(0:0)
Dubnica Dubnica
FK Senica: Milošovič - Lupták (79. Solano), Otrísal, Podhorin (46. Cuadros), Ben Shimon (46. Duga) - Ranko, Sarpei, Ďungel (46. Krč), Suchan (46. Alan Kováč) - Chacón (46. Kosorín), Castañeda (46. Richtárech)
Dubnica: Digaňa - Pagáč, Štefánek, Václav, Zahranychnyy - Knižka, Levai, Čurík, Vaško, Buček - Vujoševič

Góly: 58.,84. Dávid Richtárech - 86. Adam Cisár

Diváci: 100

Druhý zápas v rámci zimnej prípravy odohrali naši futbalisti proti treťoligovému mužstvu FK Dubnica, ktorý zimuje na druhom mieste, pričom na lídra tabuľky stráca len jeden bod. Seničania už nastúpili aj s radom juhoameričanov, kvalita Dubnice však bola znateľná, hlavne v prvom polčace.

Úvodné minúty boli opatrné z oboch strán, ako prvý sa osmelili k strele hostia z Dubnice. V 11. minúte si po strele Vujoševiča pripísal prvý úspešný zákrok Vojto Milošovič. V 15. minúte sa podarilo odcentrovať Otrísalovi, jeho presný center našiel hlavu Jana Suchana, ktorý je u nás na skúške z Viktorie Plzeň, ale jeho pokus nebol presný a lopta letela vysoko nad. Hra sa zväčša odvíjala v strede poľa, pozorná obrana Dubnice nedovolila našim hráčom prienik do vážnejšieho zakončenia.
V 40. minúte sa dostal z hranice 16-tky k strele Chacón, reflexný zákrok na druhej strane vytiahol Digaňa a z dorážky sa nepodarilo dostať loptu do siete ani Castañedovi. Aktívnu päťminútovku našich zakončil v 45. minúte strelou zhruba zo 40. metrov Sarpei, brankár Dubnice ale jeho pokus zneškodnil.

Do druhého polčasu sme vybehli so šiestimi zmenami v zostave, hra nabrala nový náboj. V 58. minúte sa diváci predsa len gólu dočkali. Po peknej kombinácii Alana Kováča s Jakubom Krčom smerovala lopta na úplne volného Dávida Richtárecha a ten už vedel čo s loptou robiť 1:0. V 65. minúte mohol zvíšiť na rozdiel dvoch gólov Alan Kováč, ale jeho strela z hranice 16-tky smerovala tesne vedľa pravej žrde. Na druhej strane sa zastreľoval striedajúci Cisár, no jeho pokus išiel mimo Milošovičovu bránu. V 84. minúte z ľavej strany odcentroval Alan Kováč, lopta preletela cez celú 16-tku na nohu Dávida Richtárecha a ten prestrelil všetko čo mu stálo v ceste, vrátane brankára Digaňa 2:0. Seničania nakoniec čisté konto neudržali. V 86. minúte sa dostal do koncovky dubnický Adam Cisár a znížil na konečných 2:1.