Po výbornom tímovom výkone sme zdolali Suboticu 2:1

30.01.2018 | Tomáš Nečas

Naši futbalisti sa v dnešnom zápase prezentovali zatiaľ asi najlepšou hrou v príprave a s kvalitným súperom dokázali otočiť skóre zápasu.

0.kolo, utorok 30.1.2018, 14:00
2
1
(0:1)
FK Subotica FK Subotica
FK Senica: Holec - Lupták, Podhorin, Ranko - Herrera (42. Šefčík), Sarpei (46. Krč), Zezinho (61.Richtárech), Brašeň (46. Ďungel) - Cuadros (46. Suchan) - Chacón (65. Duga), Vaščák (46. Celis)
FK Subotica: Ostojić - Vukčević, Tekijaški, Ćalasan, Stojković - Jočić, Šimura, Čečarić, Đuričin -Nikolić, Savković

Góly: 53. Celis, 77. Ranko - 1. Nikolić

V druhom stretnutí na hernom sústredení v Turecku nastúpili zverenci trénera Hudeca proti tretiemu celku srbskej ligy - Spartaku Subotica. V našej zostave sa premiérovo objavil reprezentant Guiney-Bissau Zezinho, ktorý je na skúške a má portugalský pas.

Do zápasu sme vstúpili zle, už v 1. minúte po individuálnej chybe v obrane otvoril skóre zápasu Nikolić. Napriek inkasovanému gólu to neovplyvnilo ďalší priebeh zápasu, hra bola v poli vyrovnaná. Súper mal v prvom polčase tri šance, so všetkými si ale novic v senickom drese Dominik Holec poradil. Našu najväčšiu šancu v 26. minúte nevyužil po peknej kombinácii Chacóna s Cuadrosom kapitán mužstva Blažej Vaščák. Polčas sa tak skončil výsledkom 0:1.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, striedajúci hráči priniesli značné oživenie a vytvorili sme si radu šancí. V 53. minúte po prihrávke Chacóna nasledovala individuálna akcia Richarda Celisa a skóre zápasu sa menilo - 1:1. V 77. minúte sa po prihrávke od Celisa dostal k lopte Ďungel, jeho strelu ešte brankár Subotice vyrazil, no na dorážku Michala Ranka už nemal nárok 2:1. V 80. minúte si vypracovali gólovku aj hostia, ale Holec bol proti a zázračným zákrokom zamedzil zmene stavu.

Ladislav Hudec (tréner FK Senica): "V zápase sme hrali na dvoch útočníkov. Od začiatku sa hral otvorený, behavý futbal, bolo v ňom veľa pekných futbalových momentov, napriek zbytočnému rýchlemu inkasovanému gólu. Vyrovnali sme pekným gólom Celisa a vďaka dôraznosti Ranka sme strelili aj víťazný gól. Chlapci sa postupne zohrávajú, čo bolo vidieť aj v dnešnom stretnutí."