(0:2)
Trenčín Trenčín
FK Senica: Šulla - Opiela, Pavlík, Pillár, Čermák (69. Pitner) - Kóňa, Hušek (82. Krč) - Dolný (63. Kosorin), Holohovský, Kalabiška - Majtán
Trenčín: Šemrinec - Čögley, Ramon, Rundič, Madu - Lobotka - Guba (74. Koolwijk), Bero, Rabiu (89. Kleščík), Van Kessel (66. Mondek) - Jairo

Góly: 7. Jairo, 33. Van Kessel, 61., Guba, 75. Lobotka. Rozhodoval: Leško, ŽK: Kóňa, Opiela - Van Kessel

Diváci: 1543

Po minulotýždňovom finále Slovenského pohára sa obe mužstvá stretli opäť vo vzájomnom súboji, tentoraz vo Fortuna lige. Hneď v dvanástej sekunde skúsil pozornosť Šemrinca domáci Dolný, to bolo však zo strany Záhorákov na dlhe chvíle všetko. Zápas ovplyvnil rýchly gól Trenčanov v siedmej minúte, keď Jairo využil chybu Pillára a pomedzi Šullove nohy otvoril skóre - 0:1. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa a pred oboma bránami bolo len málo vzruchu. Z ničoho nič prišiel druhý gól Trenčanov v 33. minúte, keď peknú akciu zakončil krížnou strelou z rohu šestnástky Van Kessel - 0:2. Domáci dali o sebe vedieť až v 41. minúte, Majtánovu strelu zblokoval v poslednej chvíli Ramon na roh. Tesne pred odchodom do kabín dvakrát podržal Senicu brankár Šulla.

Po prestávke Trenčania kontrolovali hru vedomí si svojho náskoku. V 61. minúte sa dostali do brejkovej situácie, Jairo prihral do prázdnej brány Gubovi a bolo 0:3. Záhoráci hrali v útlme a nič sa im nedarilo. Trenčiansku bránu vážnejšie ohrozil len v 67. minúte Majtán, ktorý nastrelil ľavú žrď. Konečný výsledok spečatili hostia v 75. minúte, keď najskôr Bero netrafil prázdnu bránu, no lopta sa onedlho dostala k Lobotkovi a ten technickou strelou prekonal štvrtýkrát bezmocného Šullu.

Ivan Vrabec, tréner AS Trenčín: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, dali sme hneď v úvode stretnutia gól. Potom sme kontrolovali priebeh stretnutia, vytvárali sme si šance. Cez polčas sme hráčom povedali, aby sa neuspokojili. Chalani splnili do bodky, čo sme po nich chceli. Zápas sme si užili.

Eduard Pagáč, tréner FK Senica: „Pre nás to bol veľmi dôležitý zápas. Všetci vedia, čo sa udialo pred začiatkom zápasu. To sú veci, ktoré ovplyvnia hlavy hráčov. Dnešný výkon bol vyslovene o našich hlavách. Možno telo chcelo, ale hlavy to neuniesli. Veľmi ťažko sa mi to hodnotí.“