Z Trnavy odchádzame bez bodu, rozhodol dvojgólvý Mikovič

09.04.2016 | Redakce, foto: FC Spartak Trnava/Lukáš Grinaj

Zápas v nepríjemnom počasí futbalovou kvalitou príliš nenadchol, góly lemovali polčasovú prestávku, my sme sa nedokázali proti pevnej defenzíve presadiť gólovo

26.kolo, sobota 9.4.2016, 17:00
FC Spartak Trnava FC Spartak Trnava
2
0
(1:0)
FC Spartak Trnava: Jakubech - Horník (52. Nikolič), Greššák, Godál - Čonka, Bello, Jež, Mikovič, Kadlec (46. Košťál) - Depetris (70. Majtán), Tambe
FK Senica: Šulla - Hladík, Hušek, Pillár - Šmehyl, Hromada (74. Klec), Kontár (65. Morong), Krč (46. Mráz), Leško, Mehremić – Dolný

Góly: 39. a 47. Mikovič
Rozhodovali: Očenáš - Balko, Barenčík, ŽK: 79. Nikolič, 82. Godál, 3 885 divákov

Hneď v úvode stretnutia sa k štandardke z nebezpečnej vzdialenosti dostal Róbert Jež, jeho strela však o decimetre minula pravú tyč Šullovej brány. Vzápätí na opačnej strane fauloval Jež Jakuba Krča, Leškov polocenter-polostrela doplachtil mimo troch tyči. V 10. minúte prvýkrát ohrozili domáci senickú bránu vážnejšie, Tambeho hlavičku však bezpečne chytil Šulla. V 21. minúte Seničania zachytili nepresnú rozohrávku Spartaka, ŠmehylDolným prelomili ofsajdovú pascu a druhý menovaný servíroval loptu do vápna. Odrazená lopta sa dostala ku Krčovi, ktorého strelu kryl pripravený Jakubech. Depetris sa päť minút pred koncom prvého dejstva dostal k zakončeniu, ktoré hostia zrazili na rohový kop. Ten rezultoval do signálu, na ktorého konci bol Martin Mikovič a lopta skončila v sieti senickej brány - 1:0.  Diváci v prvom polčase príliš veľa vzruchu pred bránami nevideli, futbal moc netešil.
Hneď po zmene strán udrelo z prvej akcie. Domáci kapitán Mikovič dostal peknú loptu za obranu a s prehľadom zvýšil náskok Trnavy na 2:0. Na opačnej strane sa mohlo meniť skóre v 51. minúte. Leškov center z ľavej strany nasmeroval vo výbornej pozícii Hromada len do tyče. Hra sa odvíjala dlhé minúty medzi šestnástkami, Seničania boli aktívni, mali dobrú medzihru, problémom však bola finálna fáza. V 81. minúte obliehali domáci bránu Záhorákov, tlak však ukončila Majtánova nepresná prihrávka. Do konca stretnutia sa už nič vážnejšie neudialo a Trnava si tak zaknihovala dôležité tri body po víťazstve 2:0

Ivan Hucko (Spartak Trnava): „Vieme, že tlaky narastali zo všetkých strán a to, že sa nám nedarí herne vieme takisto, preto pevne veríme, že toto víťazstvo nám pomôže. Dnes to tiež nebolo ideálne, ale už sa premietli nejaké veci, ktoré trénujeme, preto dúfame, že sa odrazíme a že to bude lepšie. Mňa potešil mladý Košťál, ktorý naozaj dobre naskočil do zápasu a pomohol nám.“

Dušan Vrťo (FK Senica): „Prehry patria k futbalu, Trnava dala dva góly a zaslúžene vyhrala. My sme boli pripravení na to, že Trnava bude hrať na troch obrancov, takže to nás neprekvapilo. Prvý gól padol po taktickej chybe, kedy sme neubránili štandardku. V druhom polčase sme rýchlo inkasovali, bohužiaľ hneď vzápätí sme mali šancu na zníženie, kedy Hromada trafil po výbornom centri Leška tyč, možno, že keby sme rýchlo znížili ten zápas by dopadol inak. Mne neostáva nič iné, ako pogratulovať domácim k víťazstvu."